REKLAMA

Kolorowe statusy na Facebooku zostaną z nami na dłużej. Teraz trafiają na iPhone'a i do przeglądarki

Posiadacze iPhone'ów nie muszą już się czuć wykluczeni. Facebook wprowadził kolorowe statusy również na urządzenia z logo nagryzionego jabłka na obudowie. Za chwilę tablice ludzi na całym świecie zmienią się w tęczę.

31.03.2017 17.53
kolorowe statusy facebook iphone
REKLAMA
REKLAMA

Facebook stale kombinuje i próbuje uczynić swój serwis przyjaźniejszy młodszym użytkownikom. Zaledwie kilka dni temu zadebiutował Snapface Facesnap komunikator Facebook Direct oparty o zdjęcia wraz z nowym aparatem Facebooka i modułem Relacji na wzór Instagram Stories i Messenger Day.

Od dziś zaś użytkownicy iPhone'a mogą skorzystać z nowej funkcji - udostępniono im właśnie kolorowe statusy.

Z pewnością wiele osób na to czekało. Kolorowe tła statusów tekstowych na Facebooku pojawiły się u użytkowników smartfonów z Androidem już pod koniec zeszłego roku.

Od tego czasu tworząc post użytkownicy Androida mogą podlać go jednolitym kolorem lub tłem przechodzącym z jednego koloru w drugi. Łącznie jest aż 7 różnych opcji do wyboru.

Dzięki temu status nieco bardziej wyróżnia się na tablicy pełnej linków, obrazków, filmów, GIF-ów i memów.

kolorowe statusy facebook iphone class="wp-image-554942"

Użytkownicy iPhone'a przez kwartał mogli tylko z zazdrością patrzeć na tak wyróżniające się posty znajomych. Od dziś statusy z kolorowym tłem można z iPhone'a już nie tylko oglądać, ale również tworzyć. Wreszcie ta rażąca niesprawiedliwość jest już przeszłością.

Spodziewam się za to, że takie statusy znów zaleją moją Facebookową tablicę.

Na szczęście ostatnim razem moi znajomi po dwóch dniach szału szybko się tymi kolorkami znudzili i przestałem je widywać co przesunięcie ekranu po wejściu na Facebooka. Jeszcze do dziś gdy widziałem takie przaśne kolorki na swojej tablicy mogłem z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że uzewnętrznił się właśnie na Facebooku mój redakcyjny kolega Dawid.

REKLAMA

Mam jednak cichą nadzieję, że po weekendzie sytuacja wróci do normy, chociaż może to potrwać dłużej. Ptaszki ćwierkają, że ta nowość niedługo pojawi się w wersji webowej serwisu - ale u siebie w przeglądarce nowej funkcji jeszcze nie widzę. Szkoda tylko, że nie wszyscy są z tej zmiany zmiany zadowoleni. Widziałem zarówno komentarze bardzo entuzjastyczne, jak i bardzo nerwowe reakcje na kolorowe statusy.

kolorowe statusy facebook iphone class="wp-image-554940"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA