REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Świetna nowość w klawiaturze Google'a. Piszesz w jednym języku, tekst pojawia się w drugim

Nowatorska klawiatura Google'a doczekała się kilku nowych usprawnień, z których najciekawszym jest tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Gboard na Androida dzięki wsparciu Google Translate to coraz ciekawsza propozycja.

09.03.2017
18:35
Gboard na Androida z Google Translate w czasie rzeczywistym
REKLAMA
REKLAMA

W pierwszej kolejności klawiatura ekranowa Gboard przygotowana przez firmę Google trafiła na iPhone'y, a dopiero później na Androida. Z początku była tylko ciekawostką, ale niedawno doczekała się obsługi języka polskiego.

Gboard na Androida doczekał się właśnie aktualizacji, która wprowadza bardzo ciekawą nowość.

Klawiatura Gboard pozwala podczas konwersacji np. poprzez komunikator internetowy wklejać rozmówcom treści z wyszukiwarki Google'a, klipy z YouTube'a lub GIF-y. Skraca to czas potrzebny na przekazanie informacji, bo nie trzeba przeskakiwać pomiędzy aplikacjami. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na klawiaturze ekranowej.

Od teraz dzięki Gboard będzie można łatwiej rozmawiać ze znajomymi zza granicy, którzy nie rozmawiają po polsku. Klawiatura dzięki integracji z usługą Google Translate będzie potrafiła przetłumaczyć wpisany przez nas tekst w locie na wybrany wcześniej język. To kolejna mała rzecz, która sprawia, że Gboard na Androida staje się coraz bardziej konkurencyjny.

Osoby wykorzystujące Google Translate podczas rozmowy nie będą już musiały przeskakiwać pomiędzy komunikatorem i aplikacją do tłumaczenia ani korzystać z rozwiązania Now on Tap.

Do tej pory można było skorzystać z usługi Now on Tap, która tłumaczyła tekst po wskazaniu wybranego fragmentu przez użytkownika. Dzięki integracji Tłumacza Google bezpośrednio w Gboard wysyłanie przetłumaczonej wiadomości będzie jeszcze prostsze. Nie ma też problemu z wklejeniem do pola Google Translate w klawiaturze Gboard tekstu skopiowanego z innego źródła.

REKLAMA

Sekcja Tłumacza Google w Gboard to nie jedyna nowość, jaką wprowadza ostatnia aktualizacja klawiatury. Oprócz tego pojawił się usprawniony mechanizm głosowego wprowadzania tekstu i kilka nowości związanych z udostępnianiem GIF-ów podczas konwersacji poprzez takie komunikatory jak Facebook Messenger, Snapchat, Allo i Hangouts.

Jestem mile zaskoczony tym, jak rozwija się Gboard. Nadal nie przemogłem się, żeby zastąpić rozwiązaniem Google'a systemową klawiaturę Apple'a w iPhonie na stale, ale kolejne aktualizacje Gboard na iPhone'a i Androida coraz bardziej mnie do tego przekonują.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA