REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Rewolucyjna klawiatura Google nie tylko na iPhone'a. Gboard trafia na Androida

Klawiatura Gboard od Google'a to coś, czego do tej pory posiadacze urządzeń z Androidem mogli zazdrościć użytkownikom iPhone'ów i iPadów. Na szczęście jej twórcy wydali wreszcie Gboard na Androida jako aktualizację Klawiatury Google.

Gboard na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Programiści Google'a ponad pół roku temu wydali aplikację na iOS, której posiadacze smartfonów i tabletów z systemem Android mogli tylko zazdrościć. Pierwotnie Gboard trafiło ekskluzywnie na iPhone'a, a twórcy tej klawiatury ekranowej całkowicie zignorowali użytkowników własnego mobilnego systemu, a ten stan rzeczy utrzymywał się przez długie miesiące.

Na szczęście wreszcie pokazało się Gboard na Androida - no, tak jakby.

To co było najciekawsze w Gboard to zintegrowanie z klawiaturą wyszukiwarki. Takie rozwiązanie pozwala wklejać do rozmowy treści znalezione via Google bez opuszczania aplikacji, z której w danej chwili użytkownik korzysta. To znacznie przyspiesza prowadzenie konwersacji. Aplikacja wydana ekskluzywnie na iOS-a trafia na Androida, ale... nie jako osobna aplikacja.

Zdecydowano się na nieco inne podejście. Najciekawsze funkcje Gboard, które wyróżniają tę aplikację z zalewu klawiatur ekranowych dostępnych w Google Play, zostaną zamiast tego dodane do systemowej klawiatury Google'a. To akurat dobry ruch, bo rozwijanie dwóch klawiatur na Androida nie ma sensu.

Oprócz tego w nowej klawiaturze z funkcjami Gboard na Androida pojawi się - a jakże! - wyszukiwarka emoji i kilka nowych skrótów.

REKLAMA

Jak na razie klawiatura Google ciągle jednak czeka na oficjalną aktualizację w ramach Google Play, która wprowadzi funkcje z Gboard na Androida do systemowej klawiatury ekranowej. Jak na razie wszyscy chętni mogą jednak pobrać plik APK z nową klawiaturą Google.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowości z Gboard na Androida trafią jak najszybciej do wszystkich użytkowników w ramach aktualizacji, a w przyszłości posiadacze sprzętów z Androidem nie będą musieli czekać pół roku na nowości dostępne dla posiadaczy iPhone'ów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA