REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mało powodów, by kupić Galaxy S8? Mam jeszcze jeden: to będzie król bezprzewodowego audio

Jeżeli po wczorajszej prezentacji wciąż mało wam powodów, by zamówić Samsunga Galaxy S8, dam wam jeszcze jeden - ten smartfon będzie niezrównanym bezprzewodowym odtwarzaczem muzyki.

30.03.2017
11:16
Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ (S8 Plus)
REKLAMA
REKLAMA

Pamiętacie czasy, gdy dzieliliście się słuchawkami z kolegą z klasy na korytarzu lub towarzyszem podróży w pociągu czy autobusie? Teraz powrócą, tylko że bezprzewodowo, dzięki jednoczesnemu podłączeniu Samsunga Galaxy S8 do dwóch urządzeń audio.

Jak to możliwe? Wszystko za sprawą Bluetooth 5 i funkcji Dual-Audio.

Samsung Galaxy S8 jest pierwszym smartfonem wyposażonym w Bluetooth 5. To zupełnie nowy standard łączności - o jego szczegółach dowiecie się z artykułu Dawida Kosińskiego. Dość powiedzieć, że dzięki dwukrotnie wyższej szybkości transferu i aż ośmiokrotnie większej przepustowości pozwala on na przesyłanie niespotykanie wysokiej jakości dźwięku ze smartfona.

A w przypadku Galaxy S8 umożliwia także przesyłanie sygnału do dwóch różnych urządzeń jednocześnie. Dzięki autorskiej funkcji Dual-Audio możemy jednocześnie strumieniować muzykę do dwóch par słuchawek, czy dwóch głośników Bluetooth. Fajne!

S8 znów pokazuje, że Samsung naprawdę przykłada się do bezprzewodowego audio.

Od modelu Galaxy S6 Edge+ Samsung w swoich flagowcach implementował funkcję UHQ Audio, poprawiającą jakość brzmienia bezprzewodowego dźwięku.

Teraz, dzięki standardowi Bluetooth 5, możliwe będzie przesyłanie bezprzewodowe muzyki w najwyższej jakości, na co uprzednio nie pozwalała ograniczona przepustowość łączności. Zamiast jednak spocząć na laurach, Samsung implementuje dodatkowo funkcję pozwalającą słuchać na dwóch urządzeniach jednocześnie.

To niby niewielka rzecz, ale jestem więcej niż pewien, że mnóstwo ludzi znajdzie w niej wiele pożytku.

To właśnie takie drobiazgi sprawiają, że Galaxy S8 dosłownie rozsadził rynek od środka swoim zaawansowaniem technologicznym. Nie ma co się oszukiwać. Konkurencja będzie musiała się sporo napracować, by móc z tym rywalizować.

Zobacz nasze pierwsze wrażenia premiery Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA