REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Imprezowy Pikachu w Pokemon GO. Niantic nie zwalnia tempa i szykuje kolejny event

W Pokemon GO pojawi się nowy specjalny wariant kultowego Pokemona. Już za kilka dni na ulicach i w parkach będzie można znaleźć specjalną edycję Pikachu z okazji święta o nazwie Pokemon Day.

23.02.2017
9:59
pokemon go pikachu
REKLAMA
REKLAMA

Nie minął tydzień od wprowadzenia drugiej generacji Pokemonów do Pokemon GO, a już pojawiły się zapowiedzi kolejnego eventu. Związany jest on z obchodami Dnia Pokemon, który przypada na 27 lutego.

pokemon day pokemon go class="wp-image-546523"

Dzień Pokemon w Pokemon GO.

Jak na razie nowości nie zapowiedziało Niantic, ale informacja o specjalnej edycji kultowej żółtej myszy, która strzela błyskawicami, znalazła się na stronie Pokemon.com. Informacja jest dość lakoniczna, ale wiemy już czego się spodziewać. W ramach eventu wszystkie Pikachu, które spotkamy na mapie, będą nosić specjalną imprezową czapkę.

Sam mechanizm stworka z elementem garderoby nie jest zresztą nowy. W podobny sposób uczczono Święta Bożego Narodzenia pod koniec minionego roku. Wtedy wszystkie Pikachu pojawiające się w grze nosiły czapkę Świętego Mikołaja, a jeśli gracze zdobyli stworka w tym czasie, to dany osobnik tę czapkę nosi do dziś.

Pokemon GO Pikachu mikołaj class="wp-image-533913"

Pikachu Party to nie jedyne, czego można się spodziewać.

Zapowiedź eventu z okazji Dnia Pokemon co prawda kończy się na informacji o specjalnej edycji Pikachu, ale mając w pamięci poprzedni można jednak podejrzewać, że będą one w czasie jego trwania pojawiać się na mapie znacznie częściej niż zazwyczaj. To bardzo dobra wiadomość.

Zdobycie Pikachu jest warunkiem zdobycia jednego z medali w grze - bodaj najtrudniejszego do uzyskania. Złoty medal w tej kategorii przyznawany jest trenerom, którzy zdobędą 300 egzemplarzy tego konkretnego Pokemona. Ja dotychczas, czyli po siedmiu miesiącach od premiery gry, złapałem ich niecałe 30...

Możliwe też, że w ramach obchodów Dnia Pokemon firma Niantic przygotuje też inne niespodzianki podobne do tych, jakie dostawaliśmy wcześniej. Wśród nich mogą być np. podwojenie punktów doświadczenia, zniżki na wybrane przedmioty, paczki przedmiotów w dobrych cenach lub np. darmowe inkubatory.

REKLAMA

Pikachu Party startuje 26 lutego i potrwa do 6 marca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA