REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Prawdziwe węże nie mają krągłości! Oryginalny Snake od Nokii dostępny w Facebook Messengerze

Nokia wypuściła już oficjalną zapowiedź wyjątkowo rozczarowującej Nokii 3310 (2017), a jednym z jej głównych atutów ma być powrót kultowego Snake'a. 

26.02.2017
19:18
Nokia Snake na facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Tylko, że kiedy patrzę na nieliczne obrazki z gry, to ja tam nie widzę mojego Snake'a, w którym na przerwach w szkole godzinami biliśmy kolejne rekordy wraz z koleżankami i kolegami z klasy. Widzę jakąś nowoczesną grę z ładną grafiką, gdzie pewnie wtrynią questy, achievementy, multiplayer i DLC do dokupienia.

nokia-3310-2017 (8) class="wp-image-547423"
Nokii 3310 (2017) z grą Snake

Rozwój to nic złego, chociaż akurat w projekcie Nokia 3310 (2017), rozwój jest jednak złą rzeczą. Przecież to nie jest urządzenie na miarę naszych współczesnych oczekiwań, to miała być gratka dla osób sentymentalnych, a wyszło takie... nic. No i ten Snake też wydaje się taki nijaki, moim zdaniem o wiele cieplej zostałby przyjęty klasyczny wąż, ten prymitywny graficznie z tłem stylizowanym na zieleń.

Nokia Snake w Facebook Messengerze

Okazuje się, że właśnie coś takiego Nokia też przygotowała i co więcej - w teorii niemal wszyscy będziemy do niego zagrać. Wymagane będzie - w teorii - jedynie posiadanie aplikacji Messenger od Facebooka.

Gra Snake na Facebooku w Messengerze class="wp-image-547459"
Gra Snake na Facebooku w Messengerze
REKLAMA

W teorii, bo w praktyce nasz Messenger powinien obsługiwać też Instant Games, które pilotażowo wprowadzono pod koniec 2016 roku w kilkudziesięciu krajach - w tym na przykład w skromnej Litwie. Pod wpływem sukcesu minigier z podbijaniem piłki nożnej czy wrzucaniu do kosza umożliwiono tworzenie gier na Messengera w technologii HTML5, a to z kolei doprowadziło do powrotu m.in. Pac-Mana. Niestety - w Polsce wciąż nie jest nam dane korzystać z tego systemu.

Cierpliwie czekajmy więc na wejście Instant Games do Polski, a kiedy już to się stanie, nie mam złudzeń - Snake będzie moim pierwszym wyborem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA