REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Świetna nowość w Mapach Google. Pokaż innym, co warto zobaczyć

13.02.2017
17:00
Google Maps współdzielona lista miejsc
REKLAMA

Google Maps doczekało się nowej funkcji społecznościowej. Wysłanie znajomym zbioru ciekawych miejsc w Mapach Google jako sugestii atrakcji wartych obejrzenia podczas urlopu lub listy swoich ulubionych knajp będzie bajecznie proste.

REKLAMA

Serwis społecznościowy Google Plus okazał się niewypałem. Nie zagroził Facebookowi, a użytkownicy nie nauczyli się z niego korzystać. Miał być miejscem, które połączy w jednym miejscu aktywność użytkowników posiadających konto Google, ale ten trend się teraz odwraca.

Google wprowadza mechanizmy społecznościowe do swoich innych usług i aplikacji.

Komentarze Google Plus w serwisie YouTube nigdy się nie przyjęły. Pomysł okazał się na tyle chybiony, że Google zrezygnowało z wciskania ich użytkowników i przywróciły zwykłe komentarze.

Aktywność społecznościowa w YouTubie opiera się o profile i kanały, a w aplikacji mobilnej romansowano z kolejną listą znajomych. Podobne kroki widać też w innych usługach giganta w tym właśnie w Mapach Google.

Od teraz Mapy Google pozwolą tworzyć listy ciekawych miejsc i udostępniać je innym.

Mapy Google to świetna usługa, która nie ma praktycznie żadnej konkurencji. Google stale rozwija wersję przeglądarkową i aplikacje mobilne dodając takie funkcje jak Parkingi w Google Maps i aktualizowane na żywo natężenie ruchu w wybranych lokalizacjach.

Teraz w Google Maps na Androida i iPhone'a pojawiła się kolejna ciekawa nowość. To nowa sekcja, która pozwoli tworzyć listy ciekawych miejsc, a następnie udostępniać je innym. Pozwoli to tworzyć listę atrakcji do obejrzenia podczas urlopu lub listę polecanych przez znajomych do odwiedzenia w tym roku.

Jak zapisywać miejsca w Google Maps?

To, jak użytkownicy wykorzystają funkcję, zależy tylko od ich wyobraźni. Samo tworzenie takiej społecznościowej listy jest przy tym bardzo proste. Po wejściu w profil danego miejsca, np. restauracji, można dotknąć przycisk Zapisz i wybrać jedną z predefiniowanych list (Chcę odwiedzić, Ulubione) lub stworzyć własną.

Stworzone przez siebie listy można przeglądać w zakładce Twoje miejsca, którą można znaleźć w rozwijanym menu. Listy można w prosty sposób udostępnić innym lub udostępnić publicznie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Link do takiej listy można sobie zapisać, a jak autor ją uaktualni, to lista u odbiorcy zostanie automatycznie zaktualizowana.

Co ciekawe, listy miejsc w Google Maps, które są rozwinięciem dostępnej od lat funkcji dodawania gwiazdek, działają w trybie offline po pobraniu wybranego fragmentu mapy. To może się przydać podczas wyjazdów zagranicznych - trzeba tylko pamiętać, by przed wyruszeniem w drogę pobrać do pamięci urządzenia przenośnego dany fragment mapy.

REKLAMA

Jak na razie brakuje co prawda list w wersji przeglądarkowej, ale mają pojawić się tam w przyszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA