REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AirPods nie są już tak wyjątkowe. Konkurencję dla nich zrobił... Apple

AirPods jeszcze w tym tygodniu stracą nieco swojej wyjątkowości. Wiemy już, kiedy do sprzedaży trafią słuchawki BeatsX, czyli drugi douszny model wykorzystujący chip W1 w ofercie Apple'a.

07.02.2017
18:56
BeatsX Apple Chip W1 AirPods
REKLAMA
REKLAMA

Pozbycie się portu minijack z iPhone'a 7 było jasnym sygnałem od firmy z Cupertino. Przyszłością słuchawek są zestawy bezprzewodowe łączące się ze smartfonami i innymi źródłami dźwięku przez Bluetooth.

BeatsX Apple Chip W1 AirPods class="wp-image-543345"

Apple spóźnił się niestety na własną imprezę.

Przedstawiciele Apple'a zapowiadając nowy telefon potwierdzili wcześniejsze plotki o pozbawieniu telefonu złącza minijack. Na osłodę zapowiedzieli jednak wprowadzenie do sprzedaży słuchawek pozbawionych kabli. Producent przy tym przekonywał, że będzie to magiczny i jedyny w swoim rodzaju produkt.

Co ciekawe, tym razem akurat wcale nie były to czcze przechwałki. AirPods, które wykorzystują chip W1, przy pierwszym kontakcie zachwycają. To wrażenie utrzymuje się nawet miesiąc po zakupie słuchawek dzięki świetnej integracji z systemami iOS i macOS, i banalnej obsłudze zestawu.

Niestety producent nie wyrobił się z dostarczeniem klientom AirPods na premierę telefonu.

Nie udało się dotrzymać też pierwotnie zapowiadanego terminu premiery. Z początku słuchawki miały być dostępne w sprzedaży w październiku, ale pojawiły się dopiero w grudniu, na kilka dni przed świętami. Na domiar złego po wyczerpaniu się pierwszej partii czas oczekiwania na dostawę to aż... 6 tygodni.

Opóźniony został też inny model dousznych słuchawek od Apple'a, który wykorzystuje chip W1. Na premierę BeatsX, czyli słuchawek dokanałowych połączonych przewodem zaprojektowanych przez należącą do Apple'a firmę Beats by Dr Dre, przyszło nam czekać półtora miesiąca dłużej niż na AirPods.

Beats wreszcie zdradziło, kiedy BeatsX trafią do sprzedaży.

BeatsX trafią do sprzedaży 10 lutego. Co prawda nie ma pewności, że tego dnia będą dostępne również w Polsce, ale w przypadku AirPods dało się je zamówić w naszym kraju w dniu globalnej premiery. Jest szansa na to, że podobnie będzie w przypadku nowego produktu.

Zapowiedź w formie krótkiego filmiku pokazuje, jaka będzie dodatkowa zaleta BeatsX w porównaniu do AirPods.

REKLAMA

Nie tylko słuchawki będzie trudniej zgubić dzięki temu, że obie słuchawki połączy pasek, ale też po wyjęciu ich z ucha będzie można je zapiąć na szyi dzięki magnesom. Słuchawki mają grać do ośmiu godzin bez przerwy, a do ładowania służy port Lightning.

Co ciekawe, BeatsX są o 120 zł tańsze niż AirPods i wyceniono je na 679 zł. Słuchawki dostępne są w kolorze białym i czarnym, ale w przyszłości mają pojawić się nowe dodatkowe warianty kolorystyczne: niebieski i szary.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA