Biznes  / Artykuł

Oni nie obiecują gruszek na wierzbie, czyli Wielka Szóstka polskich startupów

Patrząc na kolejne kickstarterowe porażki można mieć wrażenie, że startupy to wyłącznie maszynki do wyciągania pieniędzy od inwestorów i potencjalnych klientów. Taka opinia byłaby jednak krzywdząca dla przedsięwzięć, których twórcy osiągnęli już sukces. Big 6, czyli Wielka Szóstka, to przykład tego, że startup można przekuć w prężnie rozwijający się biznes.

W tym roku na gali UPC Think Big zostanie przyznana nagroda dla startupu, który najbardziej zaciekawił internautów. Organizator przygotował nagrodę dla osób, które wezmą udział w głosowaniu. O wyróżnienie w rankingu Big 6 będzie walczyć 6 polskich firm wybranych przez jurorów programu organizowanego przez UPC Biznes.

W ramach UPC Big 6 wyróżnione zostało 6 firm:

  • Brand 24 - polskie narzędzie do monitorowania sieci i social media, które zdobywa klientów na całym świecie. Pozwala firmie sprawdzić, gdzie i jak wypowiadają się o niej internauci;
  • DocPlanner - platforma medyczna działająca w 25 różnych krajach, którą Polacy mogą kojarzyć pod marką ZnanyLekarz.pl;
  • Growbots - przedsięwzięcie Polaków i Amerykanów. Dostarcza firmom narzędzia automatyzujące proces sprzedaży;
  • HealthUp - twórcy przenośnego spirometra MySpiroo, który łączy się z aplikacją mobilną;
  • iTaxi - aplikacja mobilna łącząca licencjonowanych taksówkarzy z pasażerami.
  • LiveChat - narzędzie dla serwisów e-commerce do obsługi klienta online za pośrednictwem strony internetowej.

Startupy biorące udział w plebiscycie wybrane zostały przez jurorów programu Think Big. O tym, który z nich otrzyma w marcu 2017 roku nagrodę podczas finału IV edycji Think Big organizowanego przez UPC Biznes, zadecydują internauci.

To nie są firmy, które wyłącznie mamią inwestorów wizjami przyszłości i mało precyzyjnymi wizjami produktów.

Każdy ze startupów wyróżnionych w ramach Big 6 przez jurorów Think Big ma pomysł na siebie i sprecyzowane cele dalszego rozwoju.

To nie są firmy-krzaki, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich miesięcy i próbują zdobyć finansowanie na coś tak niedorzecznego jak otwieracz do piwa strzelający kapslami.

Twórcy programu UPC Think Big stawiają przede wszystkim na firmy, które mają już na koncie pierwsze sukcesy i perspektywę na utrzymanie się na rynku.

Dla zwycięzcy rankingu, oprócz wyróżnienia podczas gali czwartego finału Think Big, przewidziano statuetkę oraz tytuł "Startupu, który wstrząsnął Internetem w 2016 r.". Internauci mogą głosować na każdą z sześciu wyróżnionych firm na stronie internetowej Think Big.

Głosowanie ruszyło 27 grudnia i będzie trwać aż do końca lutego. UPC przygotowało nagrodę dla osób, które wezmą udział w wybieraniu zwycięzcy rankingu.

Nagrodą dla internauty, który w "najbardziej kreatywny sposób uzasadni swój wybór", jest 12 miesięcy internetu od UPC Biznes o szybkości 600/60 Mbps.

Czytaj też: Co startupy mają wspólnego z piciem wody z węża ogrodowego? Ja już wiem

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst