1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Biznes

Oni nie obiecują gruszek na wierzbie, czyli Wielka Szóstka polskich startupów

Patrząc na kolejne kickstarterowe porażki można mieć wrażenie, że startupy to wyłącznie maszynki do wyciągania pieniędzy od inwestorów i potencjalnych klientów. Taka opinia byłaby jednak krzywdząca dla przedsięwzięć, których twórcy osiągnęli już sukces. Big 6, czyli Wielka Szóstka, to przykład tego, że startup można przekuć w prężnie rozwijający się biznes.

UPC Big 6 - Think Big

W tym roku na gali UPC Think Big zostanie przyznana nagroda dla startupu, który najbardziej zaciekawił internautów. Organizator przygotował nagrodę dla osób, które wezmą udział w głosowaniu. O wyróżnienie w rankingu Big 6 będzie walczyć 6 polskich firm wybranych przez jurorów programu organizowanego przez UPC Biznes.

W ramach UPC Big 6 wyróżnione zostało 6 firm:

  • Brand 24 - polskie narzędzie do monitorowania sieci i social media, które zdobywa klientów na całym świecie. Pozwala firmie sprawdzić, gdzie i jak wypowiadają się o niej internauci;
  • DocPlanner - platforma medyczna działająca w 25 różnych krajach, którą Polacy mogą kojarzyć pod marką ZnanyLekarz.pl;
  • Growbots - przedsięwzięcie Polaków i Amerykanów. Dostarcza firmom narzędzia automatyzujące proces sprzedaży;
  • HealthUp - twórcy przenośnego spirometra MySpiroo, który łączy się z aplikacją mobilną;
  • iTaxi - aplikacja mobilna łącząca licencjonowanych taksówkarzy z pasażerami.
  • LiveChat - narzędzie dla serwisów e-commerce do obsługi klienta online za pośrednictwem strony internetowej.

Startupy biorące udział w plebiscycie wybrane zostały przez jurorów programu Think Big. O tym, który z nich otrzyma w marcu 2017 roku nagrodę podczas finału IV edycji Think Big organizowanego przez UPC Biznes, zadecydują internauci.

To nie są firmy, które wyłącznie mamią inwestorów wizjami przyszłości i mało precyzyjnymi wizjami produktów.

Każdy ze startupów wyróżnionych w ramach Big 6 przez jurorów Think Big ma pomysł na siebie i sprecyzowane cele dalszego rozwoju.

To nie są firmy-krzaki, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich miesięcy i próbują zdobyć finansowanie na coś tak niedorzecznego jak otwieracz do piwa strzelający kapslami.

Twórcy programu UPC Think Big stawiają przede wszystkim na firmy, które mają już na koncie pierwsze sukcesy i perspektywę na utrzymanie się na rynku.

Dla zwycięzcy rankingu, oprócz wyróżnienia podczas gali czwartego finału Think Big, przewidziano statuetkę oraz tytuł "Startupu, który wstrząsnął Internetem w 2016 r.". Internauci mogą głosować na każdą z sześciu wyróżnionych firm na stronie internetowej Think Big.

Głosowanie ruszyło 27 grudnia i będzie trwać aż do końca lutego. UPC przygotowało nagrodę dla osób, które wezmą udział w wybieraniu zwycięzcy rankingu.

Nagrodą dla internauty, który w "najbardziej kreatywny sposób uzasadni swój wybór", jest 12 miesięcy internetu od UPC Biznes o szybkości 600/60 Mbps.