1. SPIDER'S WEB
  2. Spiders Web
  3. Tech

Wszystko, co chcesz wiedzieć o Czytelnikach Spider’s Web

Wszystko, co chcesz wiedzieć o Czytelnikach Spider’s Web
142 interakcji
dołącz do dyskusji

Pisałem już, że 2016 był świetnym rokiem dla Spider’s Web, prawda? Pokazałem top 10 tekstów z największą liczbą odsłon, nie? To teraz czas na porządną dawkę wiedzy o Was, drodzy Czytelnicy Spider’s Web.

Jak pisałem wcześniej:

Aktualnie odwiedza nas 2,75 mln unikalnych użytkowników w miesiącu (dane na koniec grudnia), którzy generują 9,2 mln odsłon. To oczywiście dane według Google Analytics. Cieszy mnie, że te statystyki stoją w bliskiej korelacji z innym benchmarkiem, który w Polsce jest bardzo popularny, czyli Gemiusem. Według niego, odwiedza nas aktualnie 2,5 mln realnych użytkowników.

W ciągu roku urośliśmy o 49 proc. w liczbie unikalnych użytkowników i o ponad 107 proc. w liczbie miesięcznych odsłon. Zwiększył się także średni czas przebywania w serwisie, który aktualnie wynosi 4 minuty i 21 sekund.

Kto i skąd zagląda na Spider’s Web?

demografia-spidersweb

Jesteśmy serwisem czytanym głównie przez facetów - tego przesadnie ukryć się nie da. Aż 76 proc. wszystkich z Was to mężczyźni. Największa część z Was jest w wieku 25 - 34, choć naszego odbiorcę można scharakteryzować nieco szerzej - to mężczyzna w wieku 18 - 44 lat, co mnie mocno cieszy bo to najatrakcyjniejsza grupa docelowa.

Klikacie głównie z dużych miejskich aglomeracji. Najwięcej z Warszawy i jej okolic (aż 34 proc.). Śląsk, Małopolska i Dolny Śląsk łącznie przynoszą nam 30 proc. czytelników.

lokalizacja-uzytkownikow-spidersweb

Jak już wcześniej podawałem, aktualnie 50,2 proc. naszego ruchu pochodzi z kanału mobilnego. Dodajmy do tego niecałe 5 proc. ruchu z tabletów i wychodzi na to, że na urządzeniach mobilnych odwiedza na 55 proc. z Was.

mobile-vs-desktop-spidersweb

Mocno zaskakujące informacje przynosi tabelka z listą providerów internetu użytkowników, którzy do nas zaglądają. Najpopularniejszy jest… Play. Tuż za nim Neostrada i UPC Polska.

provider-spidersweb

Jeśli chodzi o urządzenia, z których nas odwiedzacie, to tu zaskoczeń nie ma - wciąż najpopularniejszym sprzętem wśród Czytelników Spider’s Web pozostaje iPhone (14 proc.).

urzadzenia-spidersweb

Wśród przeglądarek internetowych wciąż króluje Chrome. Jego dystans nad resztą stawki wciąż się jednak zwiększa. Przeglądarka Google’a przynosi nam prawie 60 proc. ruchu!

przegladarka-spidersweb

Wśród systemów operacyjnych, jak przystało na erę mobilną, króluje Android (42,5 proc.), co mnie mocno cieszy, gdyż nasz mobilny layout ładniej wygląda na smartfonach z systemem Google’a, niż na iOS (10,4 proc.).

system-operacyjny-spidersweb

Referral, czyli strony odsyłające, to bardzo ważny parametr współczesnego biznesu medialnego. U nas króluje Facebook, choć ruch z sociala nie jest u nas przesadnie duży (co mnie mocno boli).

odeslania-spidersweb

Jeśli zawęzimy analizę do serwisów społecznościowych, to jest Facebook (84,7 proc.) i długo długo nic. Szkoda, bo osobiście najbardziej lubię Twittera i tam najmocniej się udzielam.

sieci-spolecznosciowe-spidersweb

Wśród stron poza klasycznymi serwisami społecznościowymi króluje Wykop (17,4 proc.), choć to już nie ten poziom ruchu co kiedyś (if you know what I mean…).

referral-spidersweb