Sprzęt  /  News

No nareszcie! W końcu możesz podłączyć Samsunga Gear do iPhone'a

Picture of the author
167 interakcji
dołącz do dyskusji

Trochę to trwało, ba, może nawet trochę za długo, ale nareszcie przyszedł kres oczekiwań. Zegarki Samsunga z serii Gear można w końcu łączyć nie tylko z telefonami z Androidem, ale i sprzętem z iOS.

Nie jest to specjalnym zaskoczeniem - taką opcję Samsung obiecał już dawno. Choć z drugiej strony, było to tak dawno, że niektórzy mogli zapomnieć, że coś takiego miało w ogóle zadebiutować. Dziś na szczęście obietnica została dotrzymana.

Samsung Gear S i Gear Fit debiutuje w App Store

Do obsługi zegarka z serii Gear na iOS niezbędna jest oczywiście dodatkowa aplikacja - nazwana po prostu "Samsung Gear S". Za jej pomocą możemy połączyć telefon z zegarkiem, pobierać aplikacje i zmieniać ustawienia zegarka, a także wyszukiwać go, jeśli przypadkiem zapodzieje się nam gdzieś w mieszkaniu.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w języku polskim. Można ją pobierać na iPhone'y, iPady i iPody touch z iOS w wersji 9.0 lub nowszej.

Z jakimi sprzętami zadziała aplikacja Samsung Gear S/Fit?

Z dwoma zegarkami - Gear S2 i S3. A że w redakcji mamy akurat na testach model S3, niedługo przetestujemy, jak działa w parze z telefonem Apple'a.

Udostępniono także aplikację Samsung Gear Fit. I, jak można się domyślić, pozwala na obsługę opaski Gear Fit z poziomu iPhone'a, iPada lub iPoda Touch.

A póki co, osoby, które kupiły Geara S2, S3 albo Fit, mając jeszcze telefon z Androidem, a po przesiadce na iPhone'a nie bardzo miały co z nim zrobić, mogą nareszcie cieszyć się z możliwości wykorzystania większej liczby jego opcji. Natomiast ci, którzy przed S3 bronili się brakiem kompatybilności z iPhone'em, mogą ponownie wpisać go na listę potencjalnych zakupów.

Cóż, lepiej późno niż wcale!

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst