REKLAMA

Mamy go! Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o Samsungu Gear S3

Od kilku dni mam okazję używać zegarka Samsung Gear S3. Jest to bardzo udane rozwinięcie zeszłorocznego modelu Samsung Gear S2 oraz prawdopodobnie najlepszy smartwatch dostępny na rynku.

15.11.2016 13.07
Samsung Gear S3 - wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć
REKLAMA
REKLAMA

Wystarczy rzut oka na Samsung Gear S3, by dojść do wniosku, że jest to po prostu rozwinięcie Samsunga Gear S2. Sprzęt ten cechuje się bardzo podobną formą, która różni się jednak wieloma szczegółami. Samsung Gear S3 nadal ma obrotowy bezel, który odpowiada za sterowanie urządzeniem. Jeżeli komuś nie pasuje to rozwiązanie, to może też korzystać z dotykowego ekranu.

Wymiary i waga

Zegarek jest zdecydowanie większy od poprzednich modeli. Wymiary modeli Gear S2 oraz Gear S2 Classic to kolejno 39,9 x 43,6 x 11,4 mm oraz 42,3 x 49,8 x 11,4 mm. Najnowszy Samsung Gear S3 jest od nich zdecydowanie większy. Jego wymiary to 49 x 46 x 12,9 mm. Wzrosła też jego waga, która wynosi teraz 57 g, a nie 42 lub 47 g jak w modelach zeszłorocznych. Ta różnica może się wydawać drobna, ale jest naprawdę odczuwalna.

samsung-gear-s3-4 class="wp-image-528700"

Wygląd

Ten masywny zegarek bardzo ładnie wygląda na dużej ręce, jednak osoby szukające bardziej kobiecych inteligentnych zegarków, powinny zdecydować się na kupno starszego modelu Gear S2. Warto to zrobić zwłaszcza jeżeli się szuka przede wszystkim zegarka sportowego. Samsung Gear S3 cechuje się bowiem zdecydowanie poważniejszym i formalnym wyglądem niż poprzednik i otwarcie nawiązuje do modelu Samsung Gear S2 Classic. Widocznie miejsce zegarka sportowego w tym roku zajęła opaska Samsung Gear Fit2.

Jakość wykonania

W tym momencie warto docenić świetną jakość wykonania nowego modelu. Został on wyposażony w pasek o szerokości 22 mm z naturalnej skóry ze standardowym zapięciem, a obudowa koperty oraz obrotowy bezel są wykonane ze stali nierdzewnej. Wyjątkiem jest to plastikowy tył zegarka skrywający czujniki oraz ekran, który został pokryty szkłem Corning Gorilla Glass SR+ o wysokiej wytrzymałości i małej podatności na zarysowania.

samsung-gear-s3-3 class="wp-image-528699"

Podzespoły

Samsung Gear S3 cechuje się lepszą specyfikacją niż Gear S2. Zastosowano w nim 4 GB pamięci flash, 768 MB RAM oraz dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 7270, który został wykonany w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Samsung Gear S2 ma mniejszą ilość pamięci RAM (512 MB) oraz procesor Exynos 3250 Dual wykonany w 28-nanometrowym procesie technologicznym.

Czas pracy

Widać, że Gear S3 będzie zdecydowanie bardziej energooszczędny niż jego poprzednik. Zastosowano tu też akumulator o pojemności 380 mAh (250 mAh w Gear S2), dzięki czemu zegarek bez problemu wytrzymuje trzy dni bez ładowania, a niekiedy nawet cztery. Mam nadzieję, że niebawem pojawią się inteligentne zegarki, które będzie trzeba ładować zaledwie raz w tygodniu. Zegarki Samsunga ładuje się za pomocą ładowarki bezprzewodowej dodanej do zestawu.

samsung-gear-s3-5 class="wp-image-528701"

Wyświetlacz

Wraz ze zwiększeniem wymiarów obudowy, nieco urósł wyświetlacz AMOLED, który ma średnicę 1,3-, a nie 1,2-calową. Nie zmieniła się za to rozdzielczość ekranu, która nadal wynosi 360 x 360 pikseli. Oznacza to, że tegoroczny zegarek ma nieco mniej szczegółowy ekran (278 vs 302 ppi). Różnica ta nie jest jednak widoczna gołym okiem. Pod wyświetlaczem znajduje się czujnik światła, który dostosowuje jasność ekranu do panujących warunków. Warto docenić, że wyświetlacz jest czytelny nawet w warunkach dużego nasłonecznienia.

Standardy łączności

Inne czujniki to moduły Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11n , NFC służący do łączności zbliżeniowych oraz GPS, którego nie miał Gear S2. Do tego zastosowano barometr, krokomierz, akcelerometr, żyroskop oraz czujnik tętna, dzięki któremu można lepiej ocenić spalanie kalorii. Brakuje tu wyłącznie łączności LTE, która została dodana w droższym zegarku Samsungu Gear S3 Frontier. Póki co żaden z wyżej wymienionych elementów nie sprawił jakichkolwiek problemów i działał perfekcyjnie.

samsung-gear-s3-6 class="wp-image-528702"

Oprogramowanie

Samsung Gear S3 wykorzystuje lekko poprawioną wersję systemu Tizen znanego z Gear S2. Jest on wyposażony w bardzo intuicyjny interfejs, który opiera się na wykorzystaniu obrotowego bezela i dotykowego wyświetlacza. W mojej ocenie jest on zdecydowanie lepszy i łatwiejszy w obsłudze od systemu Android Wear stworzonego przez Google. Tizen jest też systemem bardzo przyszłościowym, ponieważ stosowaniem go poważnie interesuje się inna potęga mobilnego rynku, czyli Huawei. Więcej na temat Tizena dowiecie się z poświęconego mu felietonu mojego autorstwa.

Czy warto kupić Samsung Gear S3?

Odpowiedź na to pytanie poznacie po pojawieniu się mojej pełnej recenzji tego urządzenia. Jednak po kilku dniach spędzonych z tym zegarkiem jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że jest to najlepszy smartwatch dostępny na rynku.

Już Samsung Gear S2 był bliski ideału, a Samsung Gear S3 jest po prostu jego kontynuacją. Jeżeli szukacie ładnego, eleganckiego i przyszłościowego inteligentnego zegarka, rozważcie kupno tego modelu.

REKLAMA

Trzeba jednak pamiętać o jego bardzo dużych rozmiarach, które niektórym mogą niespecjalnie pasować. Jeżeli zaliczacie się do takich osób, jednak wybierzcie model Gear S2 Classic. A jeżeli szukacie zegarka sportowego, wybierzcie standardowy model Gear S2.

Zmiany wprowadzone w Samsungu Gear S3 są bowiem kosmetyczne i niemal niezauważalne. Sprawiają radość, ale jeżeli akurat potrzebujecie tańszego lub mniejszego zegarka, nie powinniście na nie zwracać szczególnej uwagi. Naprawdę, bez tych kilku drobnych nowości swobodnie da się żyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA