REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nougat dla Samsunga Galaxy S7 i S7 edge już jest. Oto najlepsze funkcje nowego Androida

Przez wiele ostatnich tygodni Samsung testował wersje beta Androida 7.0 Nougat dla swoich flagowych smartfonów: Galaxy S7 oraz Galaxy S7 edge. Właśnie ruszyła aktualizacja tych telefonów do najnowszej nowej wersji.

12.01.2017
12:53
Samsung Galaxy S7 edge akcesoria
REKLAMA
REKLAMA

Na wstępie należy zauważyć, że Samsung nie udostępnia posiadaczom najlepszych smartfonów z serii Galaxy S najnowszej wersji Androida, czyli 7.1 Nougat. Koreańczycy zdecydowali się na uruchomienie aktualizacji OTA, która opiera się na trochę starszej wersji, czyli Androidzie 7.0, który zadebiutował oficjalnie w sierpniu 2016 roku.

Przypomnę tylko, że niektórzy duzi producenci, którzy również obiecali aktualizację do Nougata, zmienili delikatnie plany i postanowili przesunąć aktualizację w czasie, ale zamiast wersji 7.0 udostępnią użytkownikom od razu najnowszego Androida 7.1.

Samsung Galaxy S7 i S7 edge - jak pobrać Androida 7.0 Nougat?

Aktualizacja z Androidem 7.0 Nougat dla telefonów Galaxy S7 i Galaxy S7 edge jest udostępniana przez OTA, czyli bezprzewodowo. Wystarczy wejść do ustawień urządzenia i sprawdzić, czy czeka na nas jakaś aktualizacja.

Jeśli sprawdzicie, to prawdopodobnie zobaczycie taki komunikat:

Samsung Galaxy S7 i S7 edge - jak pobrać Androida 7.0 Nougat? class="wp-image-538984"

Oznacza to, że dla waszego telefonu aktualizacji jeszcze nie ma.

Samsung udostępnia Androida 7.0 partiami. Najpierw Nougata będzie mogła pobrać tylko mała część użytkowników, następnie kolejna grupa, kolejna… itd.

Nie należy się wściekać na takie podejście producenta, bo ma ono pewne uzasadnienie. Po pierwsze jest to dla firmy łatwiejsze i tańsze - producent nie musi milionom klientów udostępniać aktualizacji, która waży ponad 200 MB. Po drugie Samsung mniej ryzykuje - udostępniając nowe oprogramowanie partiami firma może szybciej zareagować, gdyby okazało się, że aktualizacja powoduje jakieś błędy.

Historia nauczyła nas, że udostępnienie nowego oprogramowania milionom użytkowników w tej samej chwili może odbić się czkawką. Przekonał się o tym m.in. Apple, którego nowa wersja iOS-a powodowała spore problemy z działaniem smartfonów.

Dlaczego warto czekać na Androida Nougat?

Aktualizacje systemu do wersji Android 7.0 i 7.1 nie wnoszą przełomowych funkcji i nie sprawiają, że korzystanie ze smartfona nagle staje się zdecydowanie wygodniejsze lub szybsze. Jest jednak kilka smaczków, które warto docenić.

Podwójne kliknięcie w kwadrat przełącza między dwoma ostatnimi aplikacjami.

Dostępne jest zamykanie wszystkich aplikacji jednym dotknięciem ekranu.

Przebudowano i poprawiono menu skrótów na belce powiadomień.

Powiadomienia są rozbudowane i wygodniejsze w obsłudze.

Funkcja Night Light, czyli tryb podświetlenia nieszkodliwy wieczorem.

Możliwość korzystania z dwóch aplikacji na raz (dzielony ekran).

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA