1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Wiesz, gdzie Android Nougat trafił wcześniej niż na twój telefon? Na konsolę do gier

Android 7.0 Nougat miał premierę pod koniec zeszłego roku, ale istnieje niemal tylko teoretycznie. Korzysta z niego zaledwie garstka posiadaczy sprzętów z Androidem. Teraz ta grupa się powiększy o posiadaczy konsol do gier Nvidia Shield TV.

Nvidia Shield TV - Android 7.0 Nougat

Fragmentacja Androida ciągle daje o sobie znać. Chociaż od premiery Androida 7.0 Nougat minęło już kilka miesięcy, to zaledwie ułamek procenta sprzętów łączących się z Google Play ma zainstalowaną najnowszą iterację tego systemu mobilnego. Producenci smartfonów i tabletów nie kwapią się z udostępnianiem nowych wersji oprogramowania swoim klientom.

Na szczęście są wyjątki, a twórcy udostępnili właśnie aktualizację dla konsoli Nvidia Shield TV.

Nvidia Shield TV to konsola do gier działająca w oparciu o system Android. Urządzenie oferuje jednak znacznie więcej niż typowy sprzęt z oprogramowaniem Google'a dzięki usłudze strumieniowania gier uruchamianych na komputerach. Aktualizacja sprzętu do Androida 7.0 Nougat wnosi też coś więcej niż tylko kosmetyczne poprawki.

Wraz z aktualizacją systemu operacyjnego Nvidia Shield TV doczekało się przede wszystkim wsparcia dla rozdzielczości 4K, a przykładem usługi która z tego skorzysta jest Amazon Video oraz usługa Nvidia GameStream. To miła niespodzianka, ponieważ sprzęt miał premierę w połowie 2015 roku. Ucieszy on posiadaczy telewizorów wyświetlających tyle pikseli.

Nvidia Shield TV - Android 7.0 Nougat

To zresztą nie koniec nowości, a konsola otrzymała nieco dodatków zapowiedzianych na targach CES 2017 podczas premiery nowego urządzenia z rodziny Nvidia Shield. Usługa GeForce Now polegająca na strumieniowaniu obrazu z gier uruchomionych w chmurze pozwoli korzystać mocy obliczeniowej kart graficznych GeForce 1080.

Usprawnień doczekał się interfejs, w którym można znaleźć teraz sekcję Nvidia Games.

Nowa sekcja w menu konsoli zastępuje takie sekcje jak Shield Hub, Shield Games i GeForce Now. Oprócz gier Nvidia Shield TV wspiera też aplikacje takie jak Twitter i Vimeo. Konsola współpracuje też z urządzeniami z kategorii smart home firmy Nest.

W katalogu nie zabrało też nowych gier. Wśród nich rzuca się w oczy przede wszystkich Wiedźmin 3: Dziki Gon w edycji Gra Roku z dwoma fabularnymi dodatkami. Oprócz tego warto wyróżnić No Man's Sky oraz The Witness, a to tylko trzy z trzynastu nowych produkcji.

Nvidia Shield TV - Android 7.0 Nougat

Aktualizacja Androida do wersji 7.0 Nougat w Nvidia Shield TV przynosi zaś takie dodatki jak ekran ostatnio otwartych aplikacji uruchamiany dwukrotnym wciśnięciem przycisku Home. Oprogramowanie otrzymało też wsparcie dla funkcji Picture in Picture oraz nowe menu ustawień.