Podróże  / News

WiFi w samolocie również na krótkich trasach? Lufthansa i Austrian Airlines powiedziały "TAK"

Do tej pory z Internetu w samolocie mogliśmy korzystać głównie w rejsach międzykontynentalnych. To niedługo się zmieni, jak zapowiadają dwie linie lotnicze.

Wkrótce pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z WiFi nie tylko na trasach transkontynentalnych, również na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Jest to możliwe z uwagi na otrzymanie przez Lufthansę Certyfikatu Uzupełniającego dla Airbusów A320, przyznawany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Internet w powietrzu w liniach Lufthansa, Austrian i Eurowings

Teraz Lufthansa i Austrian rozpoczną fazę testów, na początku każdy przewoźnik będzie testować po 5 maszyn. Pasażerowie, którzy znajdą się na ich pokładach, będą mogli skorzystać z dostępu do Internetu bezpłatnie.

W pierwszym kwartale 2017 roku, liczba maszyn Lufthansy wyposażonych w dostęp do Internetu wzrośnie do 20. Jeden samolot po drugim, w całej flocie A320 Lufthansy będą zainstalowane hotspoty, a prace zakończą się w połowie 2018 roku.

Koniec montażu urządzeń we wszystkich 31 maszynach Austrian Airlines jest zaplanowany na koniec kwietnia tego roku. Tak samo jak w przypadku Lufthansy i Austrian Airlines, również Eurowings planuje udostępnienie Internetu swoim pasażerom – wstępna data jest planowana na koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Wszystkie 69 maszyn Eurowings będzie wyposażonych w Internet do końca lata tego roku.

Internet w samolocie – ile to kosztuje?

Użytkownicy będą mogli wybierać spośród trzech taryf: FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro i FlyNet Stream za 12 euro (za jeden rejs). FlyNet Message pozwoli korzystać z maila, WhatsAppa czy iMessage, a FlyNet Surf również surfować po Internecie. Dzięki FlyNet Stream, będzie możliwy również streaming. Pakiety można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub płatności typu PayPal.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst