1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Podróże

WiFi w samolocie również na krótkich trasach? Lufthansa i Austrian Airlines powiedziały "TAK"

Do tej pory z Internetu w samolocie mogliśmy korzystać głównie w rejsach międzykontynentalnych. To niedługo się zmieni, jak zapowiadają dwie linie lotnicze.

WiFi dostępne w samolocie (Lufthansa i Austrian Airlines)

Wkrótce pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z WiFi nie tylko na trasach transkontynentalnych, również na trasach krótkiego i średniego zasięgu. Jest to możliwe z uwagi na otrzymanie przez Lufthansę Certyfikatu Uzupełniającego dla Airbusów A320, przyznawany przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).

Internet w powietrzu w liniach Lufthansa, Austrian i Eurowings

Teraz Lufthansa i Austrian rozpoczną fazę testów, na początku każdy przewoźnik będzie testować po 5 maszyn. Pasażerowie, którzy znajdą się na ich pokładach, będą mogli skorzystać z dostępu do Internetu bezpłatnie.

W pierwszym kwartale 2017 roku, liczba maszyn Lufthansy wyposażonych w dostęp do Internetu wzrośnie do 20. Jeden samolot po drugim, w całej flocie A320 Lufthansy będą zainstalowane hotspoty, a prace zakończą się w połowie 2018 roku.

Koniec montażu urządzeń we wszystkich 31 maszynach Austrian Airlines jest zaplanowany na koniec kwietnia tego roku. Tak samo jak w przypadku Lufthansy i Austrian Airlines, również Eurowings planuje udostępnienie Internetu swoim pasażerom – wstępna data jest planowana na koniec pierwszego kwartału 2017 roku. Wszystkie 69 maszyn Eurowings będzie wyposażonych w Internet do końca lata tego roku.

Internet w samolocie – ile to kosztuje?

Użytkownicy będą mogli wybierać spośród trzech taryf: FlyNet Message za 3 euro, FlyNet Surf za 7 euro i FlyNet Stream za 12 euro (za jeden rejs). FlyNet Message pozwoli korzystać z maila, WhatsAppa czy iMessage, a FlyNet Surf również surfować po Internecie. Dzięki FlyNet Stream, będzie możliwy również streaming. Pakiety można opłacać przy użyciu karty kredytowej lub płatności typu PayPal.