REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

“Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny”. Użytkownicy HBO GO znów są klientami drugiej kategorii

W poniedziałek rano polscy fani serialu Westworld, którzy do tej pory oglądali serial w VOD, będą musieli uzbroić się w pancerz przeciw spoilerom. Nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie można zobaczyć finałowy odcinek Westworld w HBO GO.

02.12.2016
18:39
Westworld w HBO GO
REKLAMA
REKLAMA

Jestem szalenie rozczarowany. Ostatnio pochwaliłem HBO, więc nie mogło być inaczej - stacja znów podjęła decyzję, która mnie niemożebnie zirytowała. Klienci płacący za HBO GO po raz kolejny dostali na głowę kubeł zimnej wody, bo traktowani są jak widzowie drugiej kategorii. HBO znów zmienia zasady w trakcie gry.

Westworld w HBO GO class="wp-image-532035" title="Westworld w HBO GO"

Nie wiadomo, kiedy finałowy odcinek Westworld pojawi się w HBO GO.

Westworld emitowany jest na antenie HBO wieczorami w poniedziałki. Użytkownicy serwisu VOD od HBO mieli do tej pory jednak możliwość oglądania serialu wcześniej. Kolejne odcinki Westworld w HBO GO były udostępniane ok. godziny 3:00.

Jestem nocnym markiem i bardzo często oglądałem serial w nocy. Zdarzały się tygodnie, gdy jednak szedłem w niedzielę wcześnie spać, by obejrzeć odcinek w poniedziałek z samego rana, przed rozpoczęciem pracy.

Jestem pewien, że nie tylko ja. Dzięki aplikacji HBO GO wiele osób mogło obejrzeć nowy odcinek chwilę w drodze do pracy lub podczas przerwy pomiędzy zajęciami na uczelni i nie musieli czekać do wieczora.

Westworld w HBO GO class="wp-image-532034" title="Westworld w HBO GO"

W przypadku finału nie będzie to wyglądało tak różowo.

Z niezrozumiałych dla mnie względów HBO Polska po raz kolejny pokazało, że klienci z naszego kraju to widzowie drugiej kategorii. Tak jak cały sezon był dostępny o tej 3:00 w HBO GO, tak finał... a przytoczę tylko komunikat stacji:

"Finałowy odcinek serialu HBO Westworld, nazwanego przez Time widowiskową produkcją i najbardziej oryginalnym serialem tej jesieni, zostanie wyemitowany już w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia o godz. 20.10. Już od rana w poniedziałek finałowy odcinek wraz z całym sezonem Westworldu będzie dostępny online w serwisie HBO GO." - pogrubienie fragmentu moje

"Już od rana" sugeruje, że to coś, z czego powinniśmy się cieszyć. Otóż nie, drogie HBO. Ten fragment powinien brzmieć "dopiero od rana", bo to nie jest coś, do czego przyzwyczailiście swoich klientów. Ależ to słabe zagranie.

Westworld w HBO GO class="wp-image-532036" title="Westworld w HBO GO"

„Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny”.

Takim hasłem promowany jest ostatni odcinek Westworld i takim hasłem HBO Polska zaczęło swój komunikat. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Przez 9 odcinków mogliśmy korzystać z serwisu VOD, ale ten ostatni, najważniejszy, odpowiadający na pytania, które zadajemy sobie od 2 miesięcy - nie.

Szkoda, że HBO Polska znów rozczarowało klientów. Podobna sytuacja miała miejsce w przeszłości przy okazji finału Gry o Tron. Choć z ramówki stacji wynika, że o 3:00 odbędzie się transmisja na kanale HBO, do którego dostęp można uzyskać w aplikacji.

Westworld w HBO GO class="wp-image-532037"

Westworld w HBO GO w formie linearnej transmisji, jeśli faktycznie będzie działać, to i tak marna pociecha.

Nauczony doświadczeniem po Grze o Tron spodziewam się jednak, że w tej formie nie będę mógł włączyć napisów, jakość transmisji będzie kiepska i nie będę miał możliwości przewinięcia fragmentu, by obejrzeć go jeszcze raz.

Osoby, które wstawały wcześniej na seans, lub które do tej pory oglądały np. w drodze do pracy również nie będą mogły obejrzeć finału Westworld w HBO GO. A o której odcinek pojawi się w VOD? Tego nie wiadomo.

Gra o Tron wylądowała dopiero po 12:00.

No ale co mogą zrobić klienci? HBO GO to jedyne miejsce, gdzie można w Polsce obejrzeć Westworld legalnie przez internet, bo HBO jest producentem serialu. Ja teraz się zastanawiam, czy nie wykupić sobie dostępu do zagranicznego HBO Now poprzez VPN.

Jednocześnie ciekaw jestem, ilu obecnych abonentów HBO GO zdecyduje się obejrzeć drugi sezon Westworld z torrentów bądź w bezpłatnym streamingu...

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA