REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

TOP 5 najlepszych smartfonów w cenie do 500 zł

Jeżeli jesteś obywatelem Polski i masz dwójkę dzieci, istnieje bardzo duża szansa na to, że twój miesięczny budżet w ostatnim roku powiększył się o 500 zł. Okazuje się, że nawet tak niepozorna kwota może starczyć na kupno naprawdę dobrego sprzętu mobilnego. Właśnie dlatego postanowiliśmy pokazać, jaki smartfon do 500 zł warto kupić pod koniec 2016 roku. Oto najciekawsze propozycje na rynku.

12.12.2016
17:10
Nowy banknot 500 zł
REKLAMA

Na początek kilka słów wyjaśnienia. Zbliża się okres świąteczny, gdy większość osób chce kupić nowy telefon prosto ze sklepu. Dlatego wybierając telefony nie kierowaliśmy się cenami z Allegro, OLX, bazarku u wujka Stasia lub chińskich sklepów internetowych. Chcecie kupować w ten sposób, wasza sprawa. Jednak zdecydowana większość osób dokonuje zakupów w inny sposób. Właśnie dlatego wybraliśmy oferty z popularnej porównywarki Ceneo. Sprawdźmy zatem, jaki smartfon do 500 zł warto wybrać.

REKLAMA
TP Link Neffos C5
TP Link Neffos C5 kosztuje 499 zł.

Jest to zdecydowanie jeden z najlepszych smartfonów kosztujących mniej niż 500 zł. Za jego wydajność odpowiada czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735 oraz 2 GB RAM. Kolejne ciekawe elementy specyfikacji to 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli oraz 16 GB pamięci operacyjnej. Jasne, mogą one nie zrobić wrażenia na posiadaczach znacznie droższych urządzeń, ale osoby zastanawiające się jaki smartfon do 500 zł kupić, powinny być z niego bardzo zadowolone. W tej cenie naprawdę trudno jest znaleźć smartfon o lepszej specyfikacji sprzętowej.

Cena: 499 zł

Jeszcze niedawno kupno taniego smartfona ze wzmacnianą obudową było niemożliwe. Ten stan rzeczy zmienił myPhone Hammer Iron 2, który kosztuje zaledwie 499 zł. Jasne, jego specyfikacja nie jest powalająca, ale można ją uznać za absolutnie standardową jak na urządzenie kosztujące tak mało. Jednak jego obudowa może wytrzymać naprawdę wiele, osobiście to sprawdziłem. Znalezienie tańszego smartfonu z wzmacnianą obudową po prostu nie jest możliwe. No chyba że zdecydujemy się na kupno pierwszej edycji myPhone Hammer, która liczy sobie już kilka lat i przez ten czas stała się naprawdę leciwa.

Cena: 499 zł

Pakowanie się w mobilną wersję systemu Windows brzmi jak szaleństwo? Nie do końca i nie w tej cenie. Użytkownicy, którzy wymagają przede wszystkim stabilnego działania smartfonu oraz bezpieczeństwa i mogą z powodu tych cech zrezygnować z dostępności wielu aplikacji, powinny wybrać właśnie Lumię 650. Smartfon ten niedawno był zdecydowanie droższy, jednak z powodu drastycznych zmian w polityce Microsoftu, został przeceniony. I mimo że Windows Mobile, delikatnie mówiąc, nie jest najbardziej przyszłościowym systemem, Lumia 650 za mniej niż 500 zł jest bardzo dobrą propozycją.

Cena: 499 zł

LG K8

LG K8
LG K8 kosztuje 499 zł.

LG K8 to kolejny smartfon charakteryzujący się całkiem dobrą specyfikacją techniczną. Pod względem wydajności smartfon ten jest bardzo zbliżony do modelu TP-Link Neffos C5. Główną różnicą jest zastosowanie 1,5 GB RAM. Taka ilość pamięci operacyjnej jest jednak i tak znacznie większa niż w zdecydowanej większości smartfonów dostępnej w tym przedziale cenowym. Dlatego jeżeli chcecie mieć tani, stosunkowo wydajny i przy tym markowy telefon, powinniście poważnie rozważyć właśnie kupno modelu LG K8.

Cena: 499 zł

HomTom HT17 PRO

HomTom HT17
HomTom HT17 kosztuje 469 zł.

Do niedawna telefony tej marki można było kupować wyłącznie w Chinach, jednak coraz częściej są one dostępne też w Polsce. Model HomTom HT17 na tle innych urządzeń dostępnych na rynku cechuje się bardzo dobrym stosunkiem jakości oraz wydajności do ceny. Telefon jest dobrze wykonany, a jego specyfikacja zawierająca czterordzeniowy procesor oraz 2 GB RAM powinna wystarczyć dużej części użytkowników, zwłaszcza tych mniej wymagających.

Cena: 469 zł

My już powiedzieliśmy, jaki smartfon do 500 zł warto kupić. Teraz twoja kolej!

REKLAMA

Jeżeli, uważasz, że w tej cenie na rynku dostępne są również inne warte uwagi urządzenia, podziel się swoimi typami w komentarzu i w ten sposób wspólnie stwórzmy listę, która pomoże innym Czytelnikom Spider’s Web. Tworząc kolejną publikację tego typu będziemy się sugerować także waszymi podpowiedziami.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA