REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Lenovo nie straszne porażki LG i Projektu Ara. Jest plan na przyszłość modułowych smartfonów

Lenovo Moto zagrało bardzo odważnie, stawiając na modułowe smartfony i obiecując, że moduły będą kompatybilne z nowymi urządzeniami przez całe 3 lata. Wszystko wskazuje jednak na to, że firma wie, co robi i Moto Mods zostaną z nami na dłużej.

03.11.2016
18:44
Moto Mods zostają na dłużej. Lenovo ma plan na swoje moduły
REKLAMA
REKLAMA

Już w momencie premiery nowej Lenovo Moto Z i MotoMods na Techworld 2016 Lenovo zapowiedziało, że otworzy się na zewnętrznych deweloperów, oferując im Moto Mods Development Kit (MDK), na którym sami będą mogli tworzyć własne dodatki do smartfonów Lenovo Moto.

Sama możliwość to jednak za mało - twórców trzeba jakoś zachęcić, by chcieli poświęcić swój czas i kreatywne zasoby na tworzenie modułów dla Lenovo. Taką zachętą ma być kampania, którą Lenovo prowadzi wraz z Indiegogo.

Masz pomysł na Moto Mods? Zbierz na niego pieniądze przez zbiórkę społecznościową.

Programiści, którzy mają pomysł na własny moduł do smartfonów Lenovo Moto, mogą się do 31 stycznia 2017 zgłaszać przez specjalny formularz. Jeśli ich pomysł przypadnie do gustu Lenovo, otrzymają Moto Z oraz MDK, by stworzyć prototyp swojego dodatku.

Alternatywnie twórcy mogą też wziąć udział w jednym z grudniowych Moto Hackathonów, które odbędą się w San Francisco i Nowym Jorku - tam deweloperzy tworzyć będą swoje dodatki „na żywo”.

Podobnie jak ci, którzy zaaplikują przez formularz, również zwycięzcy Hackathonu otrzymają następnie szansę, by uruchomić kampanię crowdfundingową na Indiegogo.

Moto-Z-Techworld (8) class="wp-image-500981"

Eksperci platformy a także marketingowcy z amerykańskiego Verizonu wraz z zespołem Lenovo Moto pomogą wygranym zebrać fundusze oraz rozreklamować swój pomysł wśród użytkowników.

W końcu najlepsi uczestnicy będą mieli szansę przedstawić swój projekt w kwaterze głównej Lenovo Moto w Chicago, gdzie pod okiem ekspertów dopieszczą swój produkt, a także otrzymają pomoc od firmy, taką jak środki na realizację projektu czy program mentorski.

Moto-Z-Techworld (6) class="wp-image-500979"

10 projektów, które zostaną wybrane przez Lenovo i Verizon, trafią do dystrybucji początkowo u amerykańskiego dystrybutora, a z czasem pewnie i poza nią.

Oznacza to, że w przyszłym roku możemy się spodziewać co najmniej 10 nowych, ciekawych, innowacyjnych modułów MotoMods stworzonych przez użytkowników, a nie przez samo Lenovo.

Lenovo nie rezygnuje z modułów.

Dodajmy do tego moduły, które z pewnością zaprezentuje sama firma (stawiałbym na targi CES lub MWC 2017) i może się okazać, że choć dziś ekosystem MotoMods to raptem 4 moduły plus pokrywy stylistyczne, to jutro do Lenovo Moto Z będzie można podpiąć znacznie więcej dodatków.

W tym konkursie najważniejszy jest jednak bardzo czytelny sygnał Lenovo - moduły to nasza przyszłość. Tak jak LG przyznało się do nieudanego eksperymentu i LG G6 najpewniej nie będzie już modułowy, tak jak po Projekcie Ara słuch wszelki zaginął, tak Lenovo Moto nie tylko wchodzi w ten koncept pełną parą - ale też zaprasza innych do wspólnej zabawy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA