REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Masz iPhone'a 6s? Ruszyła akcja bezpłatnej wymiany wadliwych baterii

Twój iPhone 6s niespodziewanie się wyłącza? Być może to problem z baterią, do którego przyznał się Apple. Możesz ubiegać się o darmową wymianę baterii.

21.11.2016
9:35
iphone
REKLAMA
REKLAMA

Apple ustalił, że niewielka liczba iPhone’ów 6s może się nieoczekiwanie wyłączać. Nie zagraża to bezpieczeństwu i dotyczy ograniczonej liczby urządzeń wyprodukowanych pomiędzy wrześniem, a październikiem 2015 roku – informuje Apple w oświadczeniu.

Oświadczanie pojawiło się tydzień po informacji ze strony chińskiego Stowarzyszenia Konsumentów o otrzymaniu wielu zażaleń na iPhone’y wyłączające się nawet pomimo naładowanej baterii.

Co zrobić z wadliwym iPhone'em 6s?

Apple proponuje trzy rozwiązania:

  • Autoryzowany serwis Apple (np. iSpot czy iMad),
  • Sklep Apple (w Polsce niestety go nie ma),
  • Skontaktowanie się z obsługą techniczną.

W każdym z tych miejsc telefon zostanie najpierw zweryfikowany po numerze seryjnym – czy rzeczywiście został wyprodukowany pomiędzy wrześniem, a październikiem 2015 r., a następnie poddany naprawie, która będzie się ograniczała do wymiany baterii. Jeśli ktoś wymienił baterię na własną rękę może ubiegać się o zwrot kosztów.

Apple zwraca uwagę, aby przed oddaniem telefonu do naprawy zrobić kopię zapasową danych, przywrócić ustawienia do stanu fabrycznego i wyłączyć funkcję Find my iPhone.

17 listopada Apple uruchomił też program naprawy ekranów iPhone’ów 6 Plus

REKLAMA

Telefony wyświetlały szare paski przy krawędziach ekranu i sporadycznie nie reagowały na dotyk. Wówczas klienci zostali zobligowani do pokrycia kosztów naprawy z własnej kieszeni. W Polsce naprawa kosztuje 699 zł.

Problemy z rozładowującym się iPhonem opisywał przed miesiącem Piotrek - widać i w Polsce znajduje się dużo iPhone'ów podlegających procesowi wymiany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA