REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Problem z ekranem w iPhonie 6 Plus? Apple zamiast przyznać się do winy, obniża cenę naprawy

Właśnie ruszył program naprawy przeznaczony dla iPhone'a 6 Plus. Mogą skorzystać z niego posiadacze tych urządzeń, ale nie jest on bezpłatny. Znamy już polską cenę usługi naprawy ekranu w serwisie Apple'a.

18.11.2016
11:37
Program naprawy Apple
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy smartfonów Apple'a z 2014 roku skarżyli się ostatnio coraz częściej na niedziałające ekrany. Problem nasilił się w sierpniu tego roku i objawiał się niedziałającym multitouch i migotaniem ekranu lub wyświetlaniem na nim szarego paska.

Uruchomiono program naprawy Apple dla iPhone'a 6 Plus, ale nie będzie on darmowy.

Użytkownicy iPhone'a 6 Plus zaczęli zgłaszać problemy z ekranami w swoich urządzeniach - w niektórych przypadkach pomagało mocniejsze naciśnięcie ekranu, i problem znikał. Niektóre osoby dotknięte tym problemem uznały, że winę za usterkę ponoszą projektanci Apple'a.

Wedle tych osób iPhone 6 Plus miał wadę fabryczną, która sprawiała, że podzespoły nie były ze sobą odpowiednio połączone. Poskutkowało to pozwem zbiorowym przeciwko Apple'owi, ale producent iPhone'ów nie uważa, by wina leżała po jego stronie.

Program naprawy Apple mający wyeliminować usterkę jest płatny, a jego twórcy uważają, że zgłaszane przez użytkowników problemy mają podłoże w uszkodzeniu mechanicznym.

W informacji o tym, jak działa program naprawy Apple na stronie producenta znalazło się zdanie, że problem występuje "po upuszczeniu telefonu wielokrotnie na twarde podłoże, co wywoływało naprężenia".

Program naprawy Apple dla iPhone'a 6 Plus, w którym nie działa ekran, ma trwać 5 lat od rozpoczęcia sprzedaży tych urządzeń. Chociaż urządzenia nie będą naprawiane za darmo, to koszt jest niższy niż w przypadku zwykłej naprawy serwisowej. Apple obiecuje też zwrot różnicy w cenie dla osób, które naprawiły telefon trafiony tą usterką wcześniej.

REKLAMA

Więcej informacji o programie naprawy ekranów w smartfonach iPhone 6 Plus można znaleźć na stronie internetowej Apple'a. Z menu po lewej stronie można wybrać region Polska, ale opis dla naszego kraju nie jest przetłumaczony.

Zmienia się tylko cena. Ze 149 dol. na... 699 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA