REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

12 najważniejszych nowości w Google Pixelu i Pixelu XL - lista zadowolonego użytkownika

Smartfony Google Pixel i Google Pixel XL to jedne z najciekawszych urządzeń z obozu Androida. Oto 12 ich najważniejszych cech w pigułce.

03.11.2016
12:51
12 najważniejszych nowości w Google Pixelu i Pixelu XL
REKLAMA
REKLAMA

1. Pixele nie prezentują się najlepiej na oficjalnych renderach, a i na żywo niestety wcale nie zyskują. Te smartfony nie grzeszą urodą, zwłaszcza z tyłu.

2. Na szczęście nadrabiają podzespołami, szybkością działania, jak i nowymi funkcjami. Android 7.1 na Pixelu wygląda i działa wybornie, m.in. za sprawą nowego, ekskluzywnego launchera Pixel Launcher.

3. Kolejną ekskluzywną nowością jest Google Assistant, czyli odpowiedź na Siri z iPhone’a. Assistant jest bardzo inteligentny, ale nie porozmawiamy z nim po polsku.

4. Jeśli nie przeszkadza ci rozmowa w języku angielskim lub niemieckim (musisz zmienić język w całym telefonie), Asystent jest naprawdę pomocny. Co więcej, może prowadzić gry słowne dla ciebie i twoich znajomych, czy np. opowiadać dowcipy.

5. Smartfon naładujemy bardzo szybko poprzez złącze USB-C. Na szczęście nie zabrakło też gniazda słuchawkowego. Niestety smartfon nie obsługuje kart micro SD.

6. Aparat to jedna z najmocniejszych cech Pixela. Jest szybki i naprawdę dobry, zwłaszcza nocą. Aplikację aparatu uruchomimy podwójnym wciśnięciem klawisza blokady ekranu.

7. Gest ściągania panelu powiadomień przesuwając palcem po czytniku linii papilarnych jest znany ze smartfonów Huawei, ale teraz jest dostępny w Pixelu. Funkcja jest też dodana do czystego Androida 7.1 i będzie mógł ją wykorzystać każdy producent. Sam czytnik mógłby jednak być szybszy.

8. Jedną z najlepszych funkcji Pixela (oraz czystego Androida 7.1) jest gest powrotu do poprzedniej aplikacji poprzez podwójne dotknięcie przycisku multitaskingu. W praktyce - rewelacja!

9. Powiadomienia są teraz rozsuwane i dają więcej możliwości interakcji bez potrzeby włączania aplikacji. Jest jednak duża szansa, że jeśli miałeś bałagan w powiadomieniach, nadal będziesz go miał.

10. Google Pixel ma ekran AMOLED, co pozwala na uruchomienie trybu „always on display”, pokazującego m.in. godzinę. Tylko dlaczego działa on tylko podczas ładowania? Bez ładowarki smartfon może co najwyżej rozjaśnić wybrane piksele na sekundkę, tuż po otrzymaniu powiadomienia.

11. Skróty aplikacji (odpowiedź na 3D Touch z iPhone’a) to nowość, która ma duży potencjał, ale dziś działa tylko w systemowych aplikacjach. I to nie we wszystkich!

12. Dwie aplikacje na jednym ekranie to kolejna nowość, która debiutuje w Pixelu, ale jest częścią czystego Androida 7.1. Niestety, jest to nowość mało użyteczna na ekranie smartfona.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA