REKLAMA

Black Friday, czyli największe zakupy w roku. Ile pieniędzy wydajemy w tym dniu?

Black Friday łączy ludzi. Na zakupy wyrusza wówczas aż 133 mln osób! Ile wydajemy wtedy pieniędzy?

25.11.2016 08.06
Black Friday 2017
REKLAMA
REKLAMA

Największa na świecie okazja do złowienia przecenionych produktów jest właśnie w pełni. Jeśli chcesz się przekonać, co przygotowali polscy sprzedawcy, zapraszamy na naszego live bloga: Czarny Piątek 2016 w Polsce: najlepsze promocje - lista aktualizowana na bieżąco.

Black Friday trwa 4 dni

Black Friday to zakupowe święto, które narodziło się w Stanach Zjednoczonych i traktowane jest jako dzień rozpoczęcia świątecznych promocji. Obecnie okazje pojawiają się o wiele wcześniej, a Black Friday nie oznacza już tylko jednego, a cztery dni – od Święta Dziękczynienia w czwartek, do niedzieli.

black-friday class="wp-image-530430"

W 2015 roku Amerykanie w ciągu dwóch dni wydali w internecie 2,752 mld dol.

Od czasu recesji w 2008 roku wydatki online podczas dwóch pierwszych dni zakupowego szaleństwa rosną nieprzerwanie.

black-friday class="wp-image-530431"
Wydatki Amerykanów w Internecie podczas Święta Dziękczynienia i Czarnego Piątku.

Co trzeci zakup miał miejsce na urządzeniach mobilnych
37 | Fundivo

W internecie wydajemy mniej

Przeciętnie każdy kupujący wydaje tego dnia 403 dolary. Średnia dla internetu jest jednak o wiele niższa. Wynosi 128 dolarów na osobę i spada.
403 | Fundivo

Amerykanie częściej wybierają e-commerce

Choć Amerykanie wciąż wydają więcej pieniędzy podczas zakupów z sklepach rzeczywistych, to częściej kupują online. Już w 2014 roku 36 proc. badanych przyznało, że robi zakupy w sklepach stacjonarnych podczas gdy aż 37 proc. wybrało sklepy online.

3 mld dol. w jeden dzień!

Zeszły rok pokazał, że Black Friday jest tak naprawę przystawką do Cyber Monday, czyli kolejnego poniedziałku z przecenami. W 2015 roku w ciągu tego jednego dnia Amerykanie wydali przez internet aż 3 mld dol.!
2.74 | Fundivo

W ten magiczny czas w roku wydajemy dużo pieniędzy. O wiele więcej niż o jakiejkolwiek innej porze roku. Statystyki pokazują, że w miesiąc dzielący amerykańskie Święto Dziękczynienia od Bożego Narodzenia odbywa się 30 proc. całości rocznych zakupów.

Black Friday w Polsce

REKLAMA

Jak wynika z szacunków Picodi.com (największego serwisu z kodami rabatowymi) w tym roku w Polsce z promocji i rabatów z okazji Black Friday może skorzystać od 6 do 9 milionów internautów, czyli 25-35 proc. wszystkich korzystających z internetu w naszym kraju. Jeśli chcecie przyłożyć swój portfel swoją cegiełkę do tej liczby, zajrzyjcie na naszego live bloga.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA