REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Cóż to była za sobota… Ponad 300 graczy w Turnieju Otwarcia lokalu Check-Point

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny gościł wczoraj około 300 zawodników – zawodowców, półprofesjonalnych graczy, ale też amatorów, którzy wpadli by się rozerwać i dobrze spędzić czas.

30.10.2016
11:39
Cóż to była za sobota… Ponad 300 graczy w Turnieju Otwarcia lokalu Check-Point
REKLAMA
REKLAMA

Przez cały dzień grania przewinęło się trochę nieco ponad 400 osób. Aż tyle osób zechciało uczestniczyć w otwarciu Wielkiego Turnieju Otwarcia lokalu „Check-Point” w Sosnowcu, który pod koniec listopada zacznie przyjmować graczy wszelkiej maści – konsolowców, pecetowców, figurkowych wyjadaczy i wielbicieli planszówek.

Wczoraj graliśmy w CS:GO, Hearthstone oraz Fifa16. Sympatycy najpopularniejszego chyba pod względem turniejowym FPS-a zaczęli pojawiać się w budynku chwilę przed 8 rano. O 10 dołączyli do nich gladiatorzy karcianki od Blizzarda oraz wielbiciele wirtualnej piłki nożnej.

Na takich maszynach graliśmy w CS:GO podczas Turnieju Check-Point class="wp-image-525173"
Na takich maszynach graliśmy w CS:GO podczas Turnieju Check-Point

Fifa została rozstrzygnięta najszybciej. Sprawnie prowadzony turniej dobiegł końca około godziny 14. Nagrody zostały rozdane, a konsole pozostały na sali, by uczestnicy innych rozgrywek i odwiedzający mogli sobie pograć na PS4 w najnowsze produkcje. Gratulujemy zwycięzcom, a mianowicie: Maciejowi Zemanowi, który zwyciężył, Mateuszowi Wontrobie, który zajął drugie miejsce oraz Adrianowi Żmudzie – trzeciemu na podium. Dziękujemy również pozostałym za świetną sportową rywalizację i walkę do ostatnich minut meczów.

FIFĘ wyświetlaliśmy na... rzutnikach class="wp-image-525174"
FIFĘ wyświetlaliśmy na... rzutnikach

Hearthstone rozpoczął się z delikatnym opóźnieniem. Wiadomo, jak to czasami bywa - choćby wszystko było dopięte na ostatni guzik, to i tak zawsze zdarzy się coś nieprzewidywalnego. Nawet najlepsze maszyny mają prawo zawieść. Wiecie, prawo Murphy’ego i te sprawy. Z początku była obawa, że turniej będzie musiał być zakończony dopiero w niedzielę, lecz doświadczeni koordynatorzy szybko zniwelowali opóźnienie i zakończyli turniej dosłownie chwilę po północy. Gratulujemy finalistom: zwycięzcy - Filipowi Raubie, drugiemu Dawidowi Poloczkowi oraz trzeciemu na podium Wojciechowi Wielochowskiemu.

Podczas dnia otwarcia Turnieju Check-Point przewinęło się ponad 400 graczy class="wp-image-525175"
Podczas dnia otwarcia Turnieju Check-Point przewinęło się ponad 400 graczy

Counter Strike: Global Offensive to z kolei rasowy pochłaniacz godzin. Tak było i tym razem. Prawie do północy potrwały rozgrywki 9 grup eliminacyjnych oraz dwóch dogrywek, które premiowały awans do dzisiejszej fazy pucharowej. Oprócz standardowych poślizgów, również sprawnie niwelowanych przez koordynatorów, organizatorzy nie zanotowali większych problemów.

W CS:GO graliśmy do późnych godzin nocnych class="wp-image-525177"
W CS:GO graliśmy do późnych godzin nocnych

Dziś finały, więc i ogromne emocje – aula z pewnością będzie pękać w szwach.

REKLAMA

Jeśli patrzeć na to wydarzenie pod kątem sponsorów, to można je spokojnie porównać do najlepszych polskich imprez. Naszymi partnerami byli m.in. Optimus oraz Alsen. Patronat Medialny objął Spider’s Web. Również Miasto Sosnowiec przyłączyło się do akcji.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Turnieju także dziś. Gwarantujemy emocje na najwyższym poziomie!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA