REKLAMA

Turniej Otwarcia lokalu Check-Point już w ten weekend! Zapraszamy do Sosnowca

Wczoraj informowaliśmy Was o starcie Check-Point - nowego projektu, w który zaangażowany jest Spider’s Web. Dziś wracamy z obiecanymi informacjami nt. pierwszego turnieju e-sportowego, który organizujemy.

28.10.2016 16.29
Check-Point Turniej Otwarcia.
REKLAMA
REKLAMA

Turniej Otwarcia lokalu Check-Point odbędzie się w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Wojska Polskiego 8, Sosnowiec) w najbliższy weekend, czyli 29 – 30 października. Podczas imprezy odbywać się będą m.in. konkursy, transmisje live z turnieju oraz starcia w grach Counter Strike: Global Offensive, HearthStone i FIFA16.

Sobotni dzień turnieju o godz. 8:00 rozpoczną rozgrywki w znaną drużynową grę CS:GO w której weźmie udział 135 graczy z całej Polski. Gracze powalczą o pulę nagród ufundowaną przez Sosnowiecką Sieć Szerokopasmową Sp. z.o.o. oraz miasto Sosnowiec. Łączna wartość nagród to 6 tys. zł.

Potyczki te będą trwać aż do niedzieli do około godz. 20:00. Wszystkie starcia drużynowe będzie można oglądać na miejscu imprezy oraz na kanale https://www.twitch.tv/haradil. Sprzęt, na którym zawodnicy będą mogli grać to najwyższa półka. Był używany na wielkich imprezach tj. IEM w Katowicach, PGA w Poznaniu oraz WGW w Warszawie. Mowa tu o 21 gamingowych komputerach od firmy Optimus oraz 20 monitorach i 2 projektorach od ZOWIE by BenQ, z którymi pomógł nam się skontaktować i porozumieć znany w Sosnowcu sklep komputerowy Gigaland pracujący z firmą Alsen . Konfiguracja i stworzenie sieci internetowej przypadły firmie InterPlus, która w 2 dni zdążyła wszystko przygotować.

Również w sobotę, o godz. 10:00, będzie można wysilić trochę swój umysł i wziąć udział w turnieju HearthStone, czyli jednej z najbardziej popularnych gier komputerowo-karcianych na świecie. Zarejestrowały się do tych rozgrywek 43 osoby, lecz wiedząc, że spora liczba osób dopisze się jeszcze na miejscu, przewidujemy około 64 zawodników, którzy powalczą o pulę nagród 1000 zł ufundowaną przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Transmisje z tych rozgrywek też będzie można obejrzeć na miejscu lub na kanale LIVE pod adresem https://www.twitch.tv/panluzak .

Ostatnią grą, jaka się pojawi 29 października, tym razem na platformę PlayStation 4, będzie FIFA16, w przypadku której pula nagród wynosi 1000 zł. Na tę chwilę zarejestrowanych jest aż 39 zawodników z Sosnowca i okolic, do godziny 9:30 każdy będzie mógł się dopisać do tych rozgrywek. Już o godz. 10:15 rozpoczną się pierwsze mecze.

O naszym wydarzeniu informowali znani streamerzy i youtuberzy tj. Seto i Arukori , a także portal esportowy CyberSport.pl .

REKLAMA

Na imprezę zostali zaproszeni m.in. Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Prezes Sosnowieckiej Sieci Szerokopasmowej Piotr Kłys i wiele innych znanych osób z miasta oraz ze świata esportu.

Wstęp na turniej jest bezpłatny, tak więc zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia nas i pooglądania rozgrywek esportowych w Sieci.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA