REKLAMA

Nowa aktualizacja Pokemon GO to nie tylko spodziewane nowości. Jest i niespodzianka

Niantic poinformowało właśnie o udostępnieniu kolejnej aktualizacji Pokemon GO. Nowa wersja gry ułatwiająca łapanie Pokemonów i zmieniająca zasady treningu trafi lada moment na iPhone’y i telefony z Androidem.

11.10.2016 11.14
Pokemon GO
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym tygodniu Niantic zdradziło, jakich nowości powinni się spodziewać trenerzy, ale po szumnych zapowiedziach użytkownikom nie udostępniono żadnej aktualizacji. Nowa wersja Pokemon GO trafi na smartfony fanów tej mobilnej produkcji w tym tygodniu.

Pokemon GO class="wp-image-520436"

Niantic oficjalnie zapowiedziało Pokemon GO 0.41.2 na Androida i Pokemon GO 1.11.2 na iPhone’a.

Nowa wersja Pokemon GO wprowadzi dwie istotne zmiany. Pierwszą z nich jest system ułatwiający łapanie Pokemonów w zamian za zdobycie medali - im więcej stworków danego typu gracz złapie, tym łatwiej będzie mu złapać kolejne o takim samym typie.

Drugą z nowości jest odświeżony system treningu, który pozwoli wykorzystać do walki na arenie przejętej przez drużynę gracza nie jednego Pokemona, a sześć różnych stworków. Poziom obrońców będzie w dodatku skalowany, by ułatwić zabawę początkującym.

Oprócz tego Niantic poinformowało o zmianach na ekranie jajek i inkubatorów.

Od tej pory ma być odświeżany bez konieczności jego ponownego otwierania. Nie wiemy jednak, czy usprawnione zostało samo zliczanie dystansu. Na otarcie łez pozostała informacja, że… poprawiono też kilka błędów związanych z audio.

Pokemon GO class="wp-image-520515"

Jest natomiast jedna świetna wiadomość dla graczy, którzy wykorzystują trick z masowym ewoluowaniem stworków w połączeniu z efektem Lucky Egg do szybszego zdobywania nowych poziomów. Będą mogli dzięki temu wydawać mniej pieniędzy na Poke Coins.

Czas animacji podczas ewolucji został skrócony i będzie można zdobyć jeszcze więcej doświadczenia podczas jednej sesji z Lucky Egg.

Warto też nadmienić, że nie wszystkie nowości w Pokemon GO związane są z aktualizacją aplikacji. Wiele rzeczy zmienia się też po stronie serwerów, a nowości widać od razu. Dotyczy to rozmieszczenia Pokemonów na mapie oraz innych zmian - dla przykładu niedawno wprowadzono zapisywanie w Pokedeksie stworków, które gracz spotkał podczas walk w Poke Gymach.

Po stronie serwera dodano też zmianę, przez którą padły wszystkie nieoficjalne mapy z lokalizacją Pokemonów, w tym szalenie popularne FastPokemap będące duchowym spadkobiercą Poke Vision. Możliwe jednak, że w zamian za to po stronie serwera zostanie dodany nowy radar, który już wiele tygodni temu był testowany w wybranych lokalizacjach takich jak San Francisco.

Jak na razie pozostaje nam poczekać aż Pokemon GO 0.41.2 na Androida i 1.11.2 na iPhone’a trafią odpowiednio do sklepów Google Play i App Store - powinny się pojawić w nich lada moment.

REKLAMA

* Grafika główna: Wachiwit / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA