REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To może być hit. Facebook Messenger Lite - druga aplikacja do tego samego, ale... lżejsza

Facebook zapowiedział, że pojawi się nowy Messenger. Tym razem aplikacja będzie lżejsza i przystosowana do uruchamiania na tańszych telefonach z Androidem. To może się udać.

03.10.2016
11:02
Facebook Messenger Lite - to może być hit
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio Facebook zaprezentował światu zupełnie nową aplikację Messengera. Jako pierwsi dostęp do niej otrzymali Polacy, ale z czasem pojawi się również w kolejnych krajach. Główną zmianą w nowym Messengerze jest zaimplementowana funkcja… Snapchata.

Dzień, bo tak oficjalnie nazywa się ta nowa funkcja, pozwala na udostępnianie wszystkim znajomym materiałów multimedialnych, które znikają po czasie. Na fotki można nanosić napisy, zabawne grafiki lub własne rysunki. Zupełnie jak na Snapie.

Nowa funkcja podzieliła użytkowników. Jedni cieszą się, że będą mogli korzystać ze Snapchata na Facebooku, gdzie zdecydowanie łatwiej można dotrzeć do znajomych. Jednak niektórzy są wkurzeni, że prosta do tej pory aplikacja komunikatora internetowego zaczyna być przekształcana w coś, co z tradycyjnym komunikatorem ma niewiele wspólnego.

Zobacz, jak działa zupełnie nowy Facebook Messeger

Facebook Messenger Lite - nowa aplikacja

Facebook nie spoczywa na laurach i planuje wypuszczenie jeszcze jednej aplikacji mobilnej, która pozwoli użytkownikom na dostęp do Messengera - poinformował Engadget.

Aplikacja Facebook Messenger Lite ma być, podobnie jak obecna już na rynku Facebook Lite, przeznaczona na rynki rozwijające się. Firma celuje w użytkowników z Kenii, Malezji, Sri Lanki, Tunezji i Wenezueli, gdzie popularne są tanie smartfony z Androidem, a dostęp do sieci nie jest tak powszechny i rozwinięty, jak w innych częściach świata.

Następnym krokiem ma być udostępnienie aplikacji w kolejnych krajach - podobnie było z aplikacją Facebook Lite, która również oferuje podstawowy dostęp do funkcji Facebooka, ale podaje to w lekkiej formie, która przygotowana jest z myślą o tanich, a co za tym idzie niezbyt wydajnych urządzeniach.

Messenger Lite? To może być hit

REKLAMA

Zważywszy na to, że Facebook zdecydował się dodać do zwykłego Messengera nowe snapchatowe funkcje, które nie przez wszystkich użytkowników zostały przyjęte z zadowoleniem, podejrzewam, że z Messengera Lite mogą zacząć korzystać nie tylko mieszkańcy krajów, z myślą o których przygotowano tę aplikację.

Nie zdziwię się, jeśli niektórzy posiadacze wydajnych smartfonów z Androidem również będą korzystać z wersji Lite. Oczywiście pod warunkiem, że Messenger Lite nie będzie miał zaszytego w sobie Snapchata oraz pozostała funkcjonalność aplikacji zostanie wdrożona na odpowiednio wysokim poziomie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA