REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jestem na konferencji PlayStation i nie zawaham się wam jej na żywo relacjonować!

Już jestem na miejscu i nie mogę się doczekać premiery nowych konsol od Sony. Bo zakładam, że właśnie po to nas tu wszystkich zaprosili. Czy Neo zawstydzi Pecety? Co z 4K i VR? Dowiemy się tego już niebawem!
Coraz trudniej o niespodzianki w świecie nowych technologii. Coraz częściej zdjęcia i specyfikacje sprzętu wyciekają jeszcze przed medialną premierą. Czy Sony udało się zatrzymać w odwodzie coś, żeby nas zaskoczyć?

07.09.2016
21:09
Konferencja Sony PlayStation 2016 na żywo!
REKLAMA
280 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tajemnicą poliszynela było to, że Sony zaprosiło media do Nowego Jorku, by zaprezentować swoje nowe konsole: PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Neo. Czekamy teraz na to, aż te zapowiedzi się potwierdzą!

Jesteśmy właśnie w Nowym Jorku na PlayStation Meeting. Konferencję rozpoczął Andrew House, który opowiadał o tym, jakim sukcesem jest ich sprzęt - pochwalił się kamieniem miliowym, 40 milionów sprzedanych konsol na świecie!

Sony teraz buduje napięcie. Zamiast mówić o nowych konsolach jest teraz mowa o... telewizorach i wyświetlaczach. Wspomniane zostały rozdzielczość 4K i technologia HDR - chyba można się domyślać, co za tym stoi...

O proszę - PlayStation 4 Pro!

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-11-30 class="wp-image-515029"

Poprawiony układ graficzny, wyższe taktowanie zegara - to wszystko po to, żeby obsłużyć rozdzielczość 4K, HDR, HDTV oraz - oczywiście - PlayStation VR. Ciekawe, czy PlayStation 4 Pro będzie wymagało przystawki do telewizora tak jak zwykłe PlayStation do wirtualnej rzeczywistości, tak jak zwykła wersja, czy wszystko upchną w budzie? Tego mam zamiar się dziś dowiedzieć.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-16-28 class="wp-image-515039"

Pierwsza zaprezentowana gra, to Spider-Man o którym już wiemy, potem był (jeśli dobrze skojarzyłem demo) pokaz For Honor, a na koniec - Deus Ex: Mankind Divided i... Tomb Raider. Sony chwali się pokazując, jaki będzie obraz z nowej konsoli - oczywiście na ogromny ekranie tutaj na scenie. Mimo wszystko już tutaj widać, że poprawiona grafika robi wrażenie, ponieważ w dwie ostatnie gry grałem na zwykłym PlayStation 4. Nadal jednak nie wiem, czy kupię ten sprzęt.

Po prezentacji rozdzielczości 4K Sony przeszło do opisywania tego, co daje HDR - dość świeża technologia, która poprawia obraz. Już teraz korzystają z niej nieśmiało dostawcy treści VOD tacy jak Netflix, a dość drogie telewizory to obsługują. Dzięki temu kolory mają nabrać więcej głębi niż w przypadku zwykłego sygnału.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-18-17 class="wp-image-515048"


Prezentacja HDR odbywa się na przykładzie nowego exclusive'a Sony - Days Gone. Tym razem zamiast na dużym ekranie gra prezentowana jest na... dwóch ogromnych telewizorach! Aż żałuję, że nie siedzę bliżej, by dokładnie ocenić efekty HDR-a - ale nawet z daleka widać, że zombie zapalające się po rzuceniu w nich koktajlem Mołotowa bardzo jasno świecą, a jednocześnie otoczenie nie wygląda przy tym trupio - hehe - blado.

Nie mogło zabraknąć też prezentacji HDR-u w Uncharted 4, czyli grze-maskotce PlayStation. Na tej prezentacji przypomniano mi też o serii Infamous, gdzie widać było wiele różnych świateł-mocy dookoła awatara gracza.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-22-57 class="wp-image-515059"

Kompatybilność wsteczna? Nie! Kompatybilność... przyszłościowa (?!)

Teraz przeszliśmy do króciutkiej prezentacji... jakiegoś demka PlayStation VR - ale to akurat ciężko się pokazuje niestety na tego typu konferencjach. VR-u trzeba doświadczyć i szybko zamknięto ten temat na rzecz zupełnie nowego trailera Horizon: Zero Dawn.

Sam setting tej gry mnie nie porywa - mechaniczne dinozaury to nie jest to, co lubię najbardziej - ale środowiskowo gra robi wrażenie. Wygląda jednak jak taki neo-assassin's creed

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-24-14 class="wp-image-515072"


Trailer Horizon: Zero Dawn był przerywnikiem w konferencji. Po jej zakończeniu dowiedzieliśmy się, że Sony chce utrzymać jedną społeczność - jedna społeczność, jedna gra, wiele sposobów by w nią grać. Pokazane zostaje to na przykładzie nowego Call of Duty: Infinite Warfare. Na scenie pojawił się Andy Hendrickson, czyli CEO Activision.

Nie tylko nowe Call of Duty: Infinite Warfare, ale też Call of Duty: Black Ops III będą obsługiwać nowe funkcje PlayStation 4 Pro. Gracze oczywiście będą mogli grać ze sobą niezależnie od tego, którą konsolę posiadają.

Do Nowego Jorku przyjechałem prosto z Los Angeles, gdzie grałem w multiplayera w nowym Call of Duty. Dopiero tutaj na PlayStation Meeting mogłem zobaczyć jednak gameplay z kampanii dla jednego gracza z Call of Duty: Infinite Warfare! Ależ to będzie dobre - wojny światowe wojnami światowymi, ale to futurystyczny setting do mnie przemawia.

Kolejny na scenę zaś wychodzi Aaryn Flynn - to prezentacja EA i... Mass Effect Andromeda <3

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-34-35 class="wp-image-515088"

Electronic Arts czekało z zapowiedzią i gameplayem nowego Mass Effecta, by pokazać go na PlayStation 4 Pro. To była dobra decyzja. Nie są to jednak sceny akcji, a... powolne zwiedzanie jakiejś jaskini przypominającej nieco ruiny Prekursorów z Assassin's Creed, ale zabarwione na zielono, a nie żółto.

Podoba mi się ten gameplay. Awatar gracza zwiedza jakiś bunkier pełny świateł i hologramów. Po eksporacji przyszła kolej na sekwencję filmową i pokazanie modeli postaci. Gameplay jest opisane jako pre-alpha. Po krótkim filmiku spodziewałem się sekwencji akcji, ale niestety urwano to w połowie - a ja chcę jeszcze!

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-37-53 class="wp-image-515108"

Prezentacja gier - przynajmniej na razie - się zakończyła. Sony teraz chwali się nową aplikacją Netfliksa. Pojawi się wsparcie dla 4K i HDR w serialach takich jak Narcos i Luke Cage. Nie zabraknie też współpracy z Google, by dać użytkownikom jeszcze lepszego YouTube'a.

A teraz bomba - każde PS4 będzie wspierało HDR!

Prezentacja się właśnie zakończyła! Poznaliśmy datę premiery i cenę "nowego" PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. "Zwykła" wersja trafia do sprzedaży 15 września w cenie od 299 dol. lub euro. Na PlayStation 4 Pro przyjdzie nam poczekać aż do 10 listopada i jego cena jest o 100 dol. lub euro wyższa - 399 dol.  lub 399 euro.

Nie powiem - niewielka różnica w cenie - 1/3 mnie bardzo zdziwiła. Spodziewałem się, że PS4 Pro będzie znacznie bardziej kosztowne. Niemniej jednak póki nie porównam tych samych gier odpalonych obok siebie na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro, to nie podejmę decyzji o wymianie konsoli na nowszą - ale też tego nie wykluczam!

Dzięki, że byliście z nami - teraz zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi materiałami na Spider's Web dotyczącymi nowych konsol PlayStation, które ukażą się niebawem!

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA