REKLAMA

Jestem na konferencji PlayStation i nie zawaham się wam jej na żywo relacjonować!

Już jestem na miejscu i nie mogę się doczekać premiery nowych konsol od Sony. Bo zakładam, że właśnie po to nas tu wszystkich zaprosili. Czy Neo zawstydzi Pecety? Co z 4K i VR? Dowiemy się tego już niebawem!
Coraz trudniej o niespodzianki w świecie nowych technologii. Coraz częściej zdjęcia i specyfikacje sprzętu wyciekają jeszcze przed medialną premierą. Czy Sony udało się zatrzymać w odwodzie coś, żeby nas zaskoczyć?

07.09.2016 19.09
Konferencja Sony PlayStation 2016 na żywo!
REKLAMA
REKLAMA

Tajemnicą poliszynela było to, że Sony zaprosiło media do Nowego Jorku, by zaprezentować swoje nowe konsole: PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Neo. Czekamy teraz na to, aż te zapowiedzi się potwierdzą!

Jesteśmy właśnie w Nowym Jorku na PlayStation Meeting. Konferencję rozpoczął Andrew House, który opowiadał o tym, jakim sukcesem jest ich sprzęt - pochwalił się kamieniem miliowym, 40 milionów sprzedanych konsol na świecie!

Sony teraz buduje napięcie. Zamiast mówić o nowych konsolach jest teraz mowa o... telewizorach i wyświetlaczach. Wspomniane zostały rozdzielczość 4K i technologia HDR - chyba można się domyślać, co za tym stoi...

O proszę - PlayStation 4 Pro!

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-11-30 class="wp-image-515029"

Poprawiony układ graficzny, wyższe taktowanie zegara - to wszystko po to, żeby obsłużyć rozdzielczość 4K, HDR, HDTV oraz - oczywiście - PlayStation VR. Ciekawe, czy PlayStation 4 Pro będzie wymagało przystawki do telewizora tak jak zwykłe PlayStation do wirtualnej rzeczywistości, tak jak zwykła wersja, czy wszystko upchną w budzie? Tego mam zamiar się dziś dowiedzieć.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-16-28 class="wp-image-515039"

Pierwsza zaprezentowana gra, to Spider-Man o którym już wiemy, potem był (jeśli dobrze skojarzyłem demo) pokaz For Honor, a na koniec - Deus Ex: Mankind Divided i... Tomb Raider. Sony chwali się pokazując, jaki będzie obraz z nowej konsoli - oczywiście na ogromny ekranie tutaj na scenie. Mimo wszystko już tutaj widać, że poprawiona grafika robi wrażenie, ponieważ w dwie ostatnie gry grałem na zwykłym PlayStation 4. Nadal jednak nie wiem, czy kupię ten sprzęt.

Po prezentacji rozdzielczości 4K Sony przeszło do opisywania tego, co daje HDR - dość świeża technologia, która poprawia obraz. Już teraz korzystają z niej nieśmiało dostawcy treści VOD tacy jak Netflix, a dość drogie telewizory to obsługują. Dzięki temu kolory mają nabrać więcej głębi niż w przypadku zwykłego sygnału.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-18-17 class="wp-image-515048"


Prezentacja HDR odbywa się na przykładzie nowego exclusive'a Sony - Days Gone. Tym razem zamiast na dużym ekranie gra prezentowana jest na... dwóch ogromnych telewizorach! Aż żałuję, że nie siedzę bliżej, by dokładnie ocenić efekty HDR-a - ale nawet z daleka widać, że zombie zapalające się po rzuceniu w nich koktajlem Mołotowa bardzo jasno świecą, a jednocześnie otoczenie nie wygląda przy tym trupio - hehe - blado.

Nie mogło zabraknąć też prezentacji HDR-u w Uncharted 4, czyli grze-maskotce PlayStation. Na tej prezentacji przypomniano mi też o serii Infamous, gdzie widać było wiele różnych świateł-mocy dookoła awatara gracza.

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-22-57 class="wp-image-515059"

Kompatybilność wsteczna? Nie! Kompatybilność... przyszłościowa (?!)

Teraz przeszliśmy do króciutkiej prezentacji... jakiegoś demka PlayStation VR - ale to akurat ciężko się pokazuje niestety na tego typu konferencjach. VR-u trzeba doświadczyć i szybko zamknięto ten temat na rzecz zupełnie nowego trailera Horizon: Zero Dawn.

Sam setting tej gry mnie nie porywa - mechaniczne dinozaury to nie jest to, co lubię najbardziej - ale środowiskowo gra robi wrażenie. Wygląda jednak jak taki neo-assassin's creed

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-24-14 class="wp-image-515072"


Trailer Horizon: Zero Dawn był przerywnikiem w konferencji. Po jej zakończeniu dowiedzieliśmy się, że Sony chce utrzymać jedną społeczność - jedna społeczność, jedna gra, wiele sposobów by w nią grać. Pokazane zostaje to na przykładzie nowego Call of Duty: Infinite Warfare. Na scenie pojawił się Andy Hendrickson, czyli CEO Activision.

Nie tylko nowe Call of Duty: Infinite Warfare, ale też Call of Duty: Black Ops III będą obsługiwać nowe funkcje PlayStation 4 Pro. Gracze oczywiście będą mogli grać ze sobą niezależnie od tego, którą konsolę posiadają.

Do Nowego Jorku przyjechałem prosto z Los Angeles, gdzie grałem w multiplayera w nowym Call of Duty. Dopiero tutaj na PlayStation Meeting mogłem zobaczyć jednak gameplay z kampanii dla jednego gracza z Call of Duty: Infinite Warfare! Ależ to będzie dobre - wojny światowe wojnami światowymi, ale to futurystyczny setting do mnie przemawia.

Kolejny na scenę zaś wychodzi Aaryn Flynn - to prezentacja EA i... Mass Effect Andromeda <3

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-34-35 class="wp-image-515088"

Electronic Arts czekało z zapowiedzią i gameplayem nowego Mass Effecta, by pokazać go na PlayStation 4 Pro. To była dobra decyzja. Nie są to jednak sceny akcji, a... powolne zwiedzanie jakiejś jaskini przypominającej nieco ruiny Prekursorów z Assassin's Creed, ale zabarwione na zielono, a nie żółto.

Podoba mi się ten gameplay. Awatar gracza zwiedza jakiś bunkier pełny świateł i hologramów. Po eksporacji przyszła kolej na sekwencję filmową i pokazanie modeli postaci. Gameplay jest opisane jako pre-alpha. Po krótkim filmiku spodziewałem się sekwencji akcji, ale niestety urwano to w połowie - a ja chcę jeszcze!

zrzut-ekranu-2016-09-07-o-21-37-53 class="wp-image-515108"

Prezentacja gier - przynajmniej na razie - się zakończyła. Sony teraz chwali się nową aplikacją Netfliksa. Pojawi się wsparcie dla 4K i HDR w serialach takich jak Narcos i Luke Cage. Nie zabraknie też współpracy z Google, by dać użytkownikom jeszcze lepszego YouTube'a.

A teraz bomba - każde PS4 będzie wspierało HDR!

Prezentacja się właśnie zakończyła! Poznaliśmy datę premiery i cenę "nowego" PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. "Zwykła" wersja trafia do sprzedaży 15 września w cenie od 299 dol. lub euro. Na PlayStation 4 Pro przyjdzie nam poczekać aż do 10 listopada i jego cena jest o 100 dol. lub euro wyższa - 399 dol.  lub 399 euro.

Nie powiem - niewielka różnica w cenie - 1/3 mnie bardzo zdziwiła. Spodziewałem się, że PS4 Pro będzie znacznie bardziej kosztowne. Niemniej jednak póki nie porównam tych samych gier odpalonych obok siebie na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro, to nie podejmę decyzji o wymianie konsoli na nowszą - ale też tego nie wykluczam!

Dzięki, że byliście z nami - teraz zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi materiałami na Spider's Web dotyczącymi nowych konsol PlayStation, które ukażą się niebawem!

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA