REKLAMA

PlayStation 4 "Slim" – znamy ceny, wygląd i datę premiery!

Oprócz nowego PlayStation 4, nazwanego PlayStation 4 Pro, na rynku pojawi się też nowa konsola PlayStation 4. Choć wedle tego, co wiemy na chwilę obecną, zmieniła się tylko obudowa.

07.09.2016 20.24
PlayStation 4 "Slim" – znamy ceny, wygląd i datę premiery!
REKLAMA
REKLAMA

Sony, tak jak Microsoft, postanowił zaprezentować dwie nowe konsole. Pierwszą jest PlayStation 4 Pro, na którą Microsoft dopiero szykuje odpowiedź w postaci Xboxa One Scorpio. Druga, to aktualna wersja konsoli PlayStation 4 w odświeżonej wersji, która ma być odpowiedzią na Xboxa One S.

I tak jak ciężko oceniać PlayStation 4 Pro nie znając jego technikaliów i nie wiedząc dokładnie czym będzie Scorpio, tak nowe PlayStation 4 jest rozczarowujące. Sony, niestety, nie wykorzystał okazji i nie zdecydował się na żadne unowocześnienie swojego urządzenia.

Nie tylko nie znajdziemy w nim szybszych podzespołów, tak jak w Xbox One S, ale konsola ta również nie zamierza oferować nic nowego dla fanów multimediów. W tym napędu Blu-ray UHD czy możliwości odtwarzania multimediów strumieniowanych (na przykład Netflixa) w rozdzielczości 4K. Choć konsola ma wspierać HDR.

Nie zmienia to faktu, że jest to lepsza wersja PlayStation 4… a nie, zaraz. Nie ma złącza optycznego. No to lepsza wersja najlepiej sprzedającej się konsoli na rynku.

Przy czym „lepsza” mam na myśli bardziej kompaktowa i energooszczędna. Xbox One S wydaje się większym usprawnieniem, choć nadal jest mniej wydajną konsolą nie tylko od PlayStation 4 Pro, ale również i PlayStation 4.

REKLAMA

Konsola pojawi się w sprzedaży 15 września w cenie 299 dolarów. Polska cena nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA