Tech  / News

PlayStation 4 "Slim" – znamy ceny, wygląd i datę premiery!

Oprócz nowego PlayStation 4, nazwanego PlayStation 4 Pro, na rynku pojawi się też nowa konsola PlayStation 4. Choć wedle tego, co wiemy na chwilę obecną, zmieniła się tylko obudowa.

Sony, tak jak Microsoft, postanowił zaprezentować dwie nowe konsole. Pierwszą jest PlayStation 4 Pro, na którą Microsoft dopiero szykuje odpowiedź w postaci Xboxa One Scorpio. Druga, to aktualna wersja konsoli PlayStation 4 w odświeżonej wersji, która ma być odpowiedzią na Xboxa One S.

I tak jak ciężko oceniać PlayStation 4 Pro nie znając jego technikaliów i nie wiedząc dokładnie czym będzie Scorpio, tak nowe PlayStation 4 jest rozczarowujące. Sony, niestety, nie wykorzystał okazji i nie zdecydował się na żadne unowocześnienie swojego urządzenia.

Nie tylko nie znajdziemy w nim szybszych podzespołów, tak jak w Xbox One S, ale konsola ta również nie zamierza oferować nic nowego dla fanów multimediów. W tym napędu Blu-ray UHD czy możliwości odtwarzania multimediów strumieniowanych (na przykład Netflixa) w rozdzielczości 4K. Choć konsola ma wspierać HDR.

Nie zmienia to faktu, że jest to lepsza wersja PlayStation 4… a nie, zaraz. Nie ma złącza optycznego. No to lepsza wersja najlepiej sprzedającej się konsoli na rynku.

Przy czym „lepsza” mam na myśli bardziej kompaktowa i energooszczędna. Xbox One S wydaje się większym usprawnieniem, choć nadal jest mniej wydajną konsolą nie tylko od PlayStation 4 Pro, ale również i PlayStation 4.

Konsola pojawi się w sprzedaży 15 września w cenie 299 dolarów. Polska cena nie jest jeszcze znana.

Czytaj również: PlayStation 4 Pro! Oto nowa konsola Sony

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst