REKLAMA

Samsung uruchomił stronę, na której sprawdzisz, czy powinieneś wymienić telefon

Kilka dni temu pisałem o sposobach na sprawdzenie, czy konkretny egzemplarz smartfonu Galaxy Note 7 jest bezpieczny. Teraz Samsung wydał narzędzie, które zrobi to za was.

13.09.2016 09.48
Galaxy Note 7 / Note 8
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja #1: Strona internetowa przestała działać - aktualizacja publikacji na końcu wpisu.

Aktualizacja #2: Nowy adres strony, na której można sprawdzić telefon jest na końcu tego wpisu.

Wadliwe egzemplarze Samsung Galaxy Note 7 są wyposażone w koreańskie akumulatory wyprodukowane przez Samsung SDI, pomocniczą spółkę-córkę Samsunga. Ogniwa takie znajdują się jednak w aż 70 proc. wszystkich urządzeń znajdujących się na rynku. Pozostałe 30 proc. sprzętów ma akumulatory wyprodukowane przez ATL, pochodzącego z Chin partnera Samsunga. Prawdopodobnie to właśnie te ogniwa znajdą się w nowych, naprawionych Galaxy Note'ach 7.

Podane wcześniej przeze mnie sposoby opierały się wyłącznie na sprawdzeniu, z jakiego kraju pochodzi smartfon. Jeżeli został wyprodukowany w Korei lub Wietnamie, należało go zwrócić do sklepu. Z kolei modele złożone w Chinach były bezpieczne. Jednak już wtedy wiadomo było, że nie jest on w 100 proc. pewny. W końcu wśród smartfonów uznanych za niebezpieczne znalazły się również egzemplarze brandowane przez T-Mobile, które zostały wyprodukowane właśnie w Chinach.

Teraz Samsung wydał narzędzie sprawdzające, czy konkretny egzemplarz Galaxy Note 7 jest bezpieczny.

By z niego skorzystać, wystarczy wejść na tę stronę internetową i podać indywidualny numer IMEI swojego urządzenia. Wówczas strona powie, czy konkretny egzemplarz kwalifikuje się do wymiany. Numer IMEI Samsunga Galaxy Note 7 można sprawdzić wpisując na telefonie kod *#06# lub odczytując go z pudełka.

Rozwiązanie to jest bardzo łatwe w obsłudze i wygodne, nikt nie powinien mieć problemu z korzystaniem z niego. Szkoda jednak, że pojawia się dopiero teraz, niemal dwa tygodnie po pojawieniu się problemu. Gdyby Samsung nie działał tak opieszale, być może awarii uległoby mniej smartfonów, a jednemu z użytkowników nie zapaliłoby się hotelowe łóżko.

Uważam również, że Koreańczycy powinni zdecydować się na bardziej drastyczne środki.

Na przykład wysłanie ostrzeżenia do wszystkich zagrożonych urządzeń lub zdalne wyłączenie ich. Rozwiązanie to być może nie byłoby zbyt wygodne dla użytkowników, ale znacznie poprawiłoby ich bezpieczeństwo. W końcu nie każdy interesuje się nowymi technologiami i nie do każdego musiała dotrzeć informacja na temat tej niezwykle poważnej usterki sztandarowego smartfonu Samsunga.

Jeżeli jesteście posiadaczami Samsunga Galaxy Note 7, na tej stronie internetowej wprowadźcie IMEI swojego urządzenia i samodzielnie przekonajcie się, czy wasz nowy smartfon jest bezpieczny. Jeśli tak, możecie być spokojni. W przeciwnym przypadku niezwłocznie przestańcie z niego korzystać i oddajcie telefon do najbliższego punktu serwisowego Samsunga - tutaj znajdziecie więcej informacji na temat akcji serwisowej w Polsce.

Wówczas wasze urządzenie zostanie niezwłocznie naprawione, a na czas obsługi serwisowej otrzymacie telefon zastępczy.

Aktualizacja #1: Strona internetowa, na której można było sprawdzić, czy smartfon Galaxy Note 7 powinien zostać wymieniony, przestała działać - jest niedostępna. Możliwe, że nie było to oficjalne narzędzie przeznaczone dla klientów, a jedynie witryna dla pracowników Samsunga, którzy w ten sposób mogli sprawdzać urządzenia. 

REKLAMA

Aktualizacja #2: Narzędzie pozwalające na sprawdzanie Note'a 7 po numerze IMEI jest teraz dostępne tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA