REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tak sprawdzisz, czy powinieneś wymienić swojego Note'a 7

Kilka dni temu Samsung rozpoczął wycofywanie sprzedanych już smartfonów Galaxy Note 7. Sytuacja ta jest spowodowana co najmniej 35 potwierdzonymi przypadkami eksplozji urządzeń wywołanych przez niesprawne baterie. Należy jednak pamiętać, że tylko niektóre sprzęty są niebezpieczne. 

06.09.2016
9:47
Galaxy Note 7 / Note 8
REKLAMA
REKLAMA

Na wstępie jednak chcę dodać, że na wszelki wypadek Samsung prosi o zwrot wszystkich egzemplarzy Galaxy Note 7 znajdujących się na rynku. Firma bezpłatnie wymieni je na nowe, w pełni sprawne egzemplarze. Dlatego jeżeli chcecie być w 100 proc. bezpieczni, lepiej oddajcie swoje telefony Samsungowi i cierpliwie czekajcie na ich wymianę.

Jeżeli z pewnych powodów nie możecie tego zrobić, przynajmniej sprawdźcie, czy posiadane przez was urządzenie jest potencjalnie niebezpieczne. By się o tym przekonać wystarczy sprawdzić, w jaki akumulator jest wyposażony Galaxy Note 7.

Istnieje grupa sprzętów, które według Samsunga powinny działać bardzo dobrze.

Koreańska firma jest o tym przekonana, ponieważ zatrzymała sprzedaż swojego sztandarowego urządzenia niemal na całym świecie, ale… nie w Chinach. Stało się tak, ponieważ sprzedawane tam sprzęty są wyposażone w akumulatory wyprodukowane przez ATL, pochodzącego z Chin partnera Samsunga. Prawdopodobnie to właśnie te ogniwa znajdą się w nowych, naprawionych Samsungach Galaxy Note 7.

Akumulatory takie znajdują się jednak wyłącznie w 30 proc. wszystkich urządzeń znajdujących się na rynku. Pozostałe 70 proc. sprzętów ma ogniwa wyprodukowane przez Samsung SDI, pomocniczą spółkę-córkę Samsunga. I to właśnie te ogniwa okazują się niebezpieczne. Swoją drogą to całkiem zabawne, że w tym przypadku to chińska elektronika, często uważana za produkt niskiej jakości, okazała się lepsza od koreańskiej.

Jak sprawdzić typ akumulatora, który znajduje się w konkretnym egzemplarzu Galaxy Note 7? Najlepiej byłoby otworzyć jego obudowę i spojrzeć na napis umieszczony na akumulatorze. Warto jednak pamiętać, że otwarcie Samsunga Galaxy Note 7 nie należy do łatwych. W dodatku w ten sposób można rozszczelnić telefon i co za tym idzie, pozbawić go wodoszczelności oraz gwarancji.

Stosowne informacje można znaleźć w ustawieniach urządzenia oraz na jego tylnej obudowie.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tekście na Phone Arena. Jeżeli znajdujący się w podanych miejscach napis mówi, że telefon został wyprodukowany w Korei lub Wietnamie, należy niezwłocznie go zgłosić. Jeżeli zaś sprzęt został złożony w Chinach, to raczej jest bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że Samsung prosi o zwrot także niektórych smartfonów wyprodukowanych w Chinach - dotyczy to między innymi modelu brandowanego przez T-Mobile.

Może to oznaczać, że wadliwe akumulatory pojawiły się również w egzemplarzach Galaxy Note 7 pochodzących z Państwa Środka. Właśnie dlatego mimo wszystko lepiej jest nie ryzykować i oddać swój świeżo kupiony sprzęt na gwarancję. Bezpieczeństwo jest w końcu znacznie bardziej cenne niż kilka dni bez świeżo kupionego telefonu.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA