REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gry w PlayStation Plus na październik 2016 to najlepsze tytuły od czasu premiery PS4!

Tak dobrego zestawu tytułów możliwych do pobrania bez dodatkowych opłat jeszcze nie było. Warto kupić abonament PlayStation Plus na październik, chociażby dla samych darmowych gier!

29.09.2016
8:55
PlayStation Plus na październik 2016 to same hity!
REKLAMA
REKLAMA

W abonamencie PlayStation Plus pojawiło się kilka solidnych tytułów. Takich jak drugi sezon The Walking Dead, Journey, Lords of the Fallen czy Rocket League. Jednak jeszcze nigdy wcześniej posiadacze konsol PlayStation 4 nie byli tak rozpieszczeni, co w październiku 2016 roku.

Gry PlayStation Plus na październik 2016 roku to zremasterowany Resident Evil oraz intensywne Transformers: Devastation.

Miałem przyjemność recenzować dla was oba te tytuły. Każdy z nich jest zdecydowanie warty uwagi, chociaż już na samym początku musimy zaznaczyć, że nie są to produkcje uniwersalne, dla każdego.

Grą Resident Evil zainteresują się przede wszystkim fani horroru w starym stylu. Dla nich będzie to prawdziwa perełka, warta każdych pieniędzy. Produkcja została zremasterowana w sposób wybitny, zachowując przy tym archaiczny model sterowania oraz walki. Pozwolę sobie zacytować samego siebie:

To nie Dead Space, w którym strzałki prowadzą cię prosto do celu. To nie Call of Duty, w którym wystarczy, że schowasz się za osłonę aby zregenerować życie. Nikt tutaj nie mówi ci, co masz robić, ani w którym kierunku zmierzać. Jesteś tylko Ty, labirynt ciemnych korytarzy, seria logicznych łamigłówek, ograniczone miejsce w ekwipunku oraz historia znacznie bardziej zaskakująca i kompleksowa, niż może się to na początku wydawać. Do tego mnóstwo sekretów i bonusów dla najbardziej wytrwałych weteranów(…)

Przechadzając się po pięknej, dwuwymiarowej i bogatej w detale posiadłości Spencera przeżywałem serię nostalgicznych ataków. Przypomniałem sobie, jak piękne mogą być dwuwymiarowe produkcje oraz jak klimatyczne jest takie środowisko gry. Sama rozgrywka, mozolna i wymagająca, również nie przystaje do dzisiejszych standardów. Resident Evil HD za pierwszym podejściem skonsumuje wam około 20 godzin, wielokrotnie zmuszając do powrotu w znane rejony. Do tego te zagadki! Dźwignie, talizmany, przesuwanie pomników – dzisiaj czegoś takiego się już nie robi. Ogromna szkoda.

Zupełnie inną produkcją jest Transformers: Devastation. To intensywna gra akcji, utrzymana w stylu pierwszej generacji wielkich robotów. Tytuł pochodzi od speców z PlatinumGames, którzy doskonale czują się w tego typu produkcjach. Znowu zaczerpnę z własnej recenzji:

Wszystko jest tutaj retro. Łącznie z charakterystycznym motywem muzycznym, który przygrywa w prostym menu, od razu wprowadzając starszego gracza w odpowiedni nastrój. Modele robotów wyglądają jak wyciągnięte z bajki. Efekt jedynie potęguje gra aktorska. Swoich głosów użyczają w tym tytule ci sami ludzie, którzy pracowali przy animowanych Transformerach lat 80-tych! Łącznie z Peterem Cullenem, legendarnym głosem Optimusa Prime’a. Kapitalna inicjatywa, którą na pewno doceni każdy starszy fan (…)

Nie zostałem rozczarowany. Platinum udało się zaimplementować rewelacyjny system walki. Ten nie męczy po kilku godzinach zabawy. Jest satysfakcjonujący, oparty o zrozumiałe mechanizmy, niezwykle efektowny, łatwy do opanowania, ale trudny do pełnego wykorzystania. Walka w zwarciu, walka w powietrzu, walka w postaci maszyny, walka w postaci robota – jest tutaj absolutnie wszystko i twórcy w żaden sposób nie ograniczają gracza.

Tym razem Sony stanęło na wysokości zadania. Oferta PlayStation Plus jest warta naszych pieniędzy.

REKLAMA

Od kiedy Sony wzięło przykład z Microsoftu i zmusza do płacenia haraczu za rozgrywkę online, gry wschodzące w bibliotekę PS Plus znacznie straciły na atrakcyjności. Oferta na październik 2016 roku to z tej perspektywy jak powrót do starych, dobrych lat, w których odliczało się dni do kolejnych gier z Plusa.

Nauczony doświadczeniem, nie zachęcam jednak do przywiązywania się do wysokiej jakości gier w ramach abonamentu. To raczej jednostkowy przypadek, niżeli zapowiedź nowej tendencji. Tak czy inaczej - warto. Zdecydowanie warto.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA