Gry  / Artykuł

Masz już 30 lat, więc czas kupić oryginalnego Pegasusa. CDP.pl teraz to umożliwi

Nie wiem czy dobrze odczytuję trendy, ale chyba zrobiła nam się w ostatnim czasie moda na retro. Pixel, który żywcem czerpie z historii gamingu, to obecnie najlepsze pismo o grach, jakie można dostać w salonie prasowym. Arhn.eu to z kolei jeden z najlepszych polskich kanałów na YouTubie. 

Wydaje mi się, choć to oczywiście tylko subiektywne odczucia, że adresatami tej mody na retro są jednak przede wszystkim gracze starsi wiekiem i stażem. Raczej ciężko będzie przekonać młodzież do uroków konsol sprzed kilku dekad, choć mogę się mylić. Być może Mario, tak jak Homer i Horacy, jest nieśmiertelny.

Kto miał oryginalnego NES-a w dzieciństwie ręka do góry! Lasu rąk nie widzę...

Moje dzieciństwo było podwójnie nieszczęśliwe, bo rodzice nie chcieli mi kupić nawet jego podróbki - Pegasusa ("Ojciec z Ameryki wiózł Atari ST, żebyś mógł poznawać meandry Sid Meier's Pirates! i Another World, a ty chcesz jakiegoś Pegasusa?"). Z perspektywy czasu często o tym myślę zastanawiając się czy aby moi rodzice nie byli protoplastami PC Master Race.

Pech chciał, że Pegasusa miało 3/4 osiedla. Oczywiście jakoś to sobie poukładaliśmy. U mnie grało się w Street Fightera i Lotusa, u Pegasusiarzy w Mario i Contrę, a wspólnym elementem trzepakowych debat były łamigłówki z Dizzy'ego. Jakkolwiek zawsze podejrzane wydawało się, że gry na Pegasusa sprzedaje porozumiewający się wschodnim akcentem jegomość, który ucieka na widok policji to, że to w ogóle była podróbka jakiegoś NES-a dowiedziałem się dopiero po latach.

I tak sobie myślę, że chyba już czas spłacić swój moralny dług społeczeństwu i Nintendo.

Urządzamy właśnie biuro Spider's Web i Bezprawnika, więc generalnie od rana z Kosińskim przeglądamy ofertę CDP.pl, która absolutnie rozbiła system. Można tam kupić na przykład Atari Flashback 7, czyli wprawdzie świeżo co zaprojektowaną i wyprodukowaną, ale jednak stylizowaną na stare czasy konsolkę od Atari wraz z ponad setką klasycznych gier.

Ta propozycja jest akurat tak bardzo retro, że aż chyba jesteśmy na nią za młodzi, ale CDP.pl sprzedaje też odnowionego demokratycznego NES-a, jak również Segę Megadrive w wersjach stacjonarnej i przenośnej. SEGA oczywiście zawsze w cenie, choć ze zrozumiałych względów sentyment już nie ten.

Nowa oferta CDP.pl ma niestety jedną wadę - to tylko przedsprzedaż, a sprzedaż właściwa rozpocznie się w grudniu i to raczej niestety w momencie, kiedy przesyłka niekoniecznie dotrze do nas przed Bożym Narodzeniem (teoretycznie tak, praktycznie - poczta i kurierzy wtedy wariują). Ponieważ jednak adresatami tych przesyłek będą głównie trzydziestolatkowie, zapewne reszta rodziny jakoś wytłumaczy im, że Mikołaj utknął w ZUS-ie lub coś w ten deseń.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst