REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Masz już 30 lat, więc czas kupić oryginalnego Pegasusa. CDP.pl teraz to umożliwi

Nie wiem czy dobrze odczytuję trendy, ale chyba zrobiła nam się w ostatnim czasie moda na retro. Pixel, który żywcem czerpie z historii gamingu, to obecnie najlepsze pismo o grach, jakie można dostać w salonie prasowym. Arhn.eu to z kolei jeden z najlepszych polskich kanałów na YouTubie. 

05.08.2016
13:05
Masz już 30 lat, więc czas kupić oryginalnego Pegasusa. CDP.pl teraz to umożliwi
REKLAMA
REKLAMA

Wydaje mi się, choć to oczywiście tylko subiektywne odczucia, że adresatami tej mody na retro są jednak przede wszystkim gracze starsi wiekiem i stażem. Raczej ciężko będzie przekonać młodzież do uroków konsol sprzed kilku dekad, choć mogę się mylić. Być może Mario, tak jak Homer i Horacy, jest nieśmiertelny.

Kto miał oryginalnego NES-a w dzieciństwie ręka do góry! Lasu rąk nie widzę...

Moje dzieciństwo było podwójnie nieszczęśliwe, bo rodzice nie chcieli mi kupić nawet jego podróbki - Pegasusa ("Ojciec z Ameryki wiózł Atari ST, żebyś mógł poznawać meandry Sid Meier's Pirates! i Another World, a ty chcesz jakiegoś Pegasusa?"). Z perspektywy czasu często o tym myślę zastanawiając się czy aby moi rodzice nie byli protoplastami PC Master Race.

Pech chciał, że Pegasusa miało 3/4 osiedla. Oczywiście jakoś to sobie poukładaliśmy. U mnie grało się w Street Fightera i Lotusa, u Pegasusiarzy w Mario i Contrę, a wspólnym elementem trzepakowych debat były łamigłówki z Dizzy'ego. Jakkolwiek zawsze podejrzane wydawało się, że gry na Pegasusa sprzedaje porozumiewający się wschodnim akcentem jegomość, który ucieka na widok policji to, że to w ogóle była podróbka jakiegoś NES-a dowiedziałem się dopiero po latach.

I tak sobie myślę, że chyba już czas spłacić swój moralny dług społeczeństwu i Nintendo.

Urządzamy właśnie biuro Spider's Web i Bezprawnika, więc generalnie od rana z Kosińskim przeglądamy ofertę CDP.pl, która absolutnie rozbiła system. Można tam kupić na przykład Atari Flashback 7, czyli wprawdzie świeżo co zaprojektowaną i wyprodukowaną, ale jednak stylizowaną na stare czasy konsolkę od Atari wraz z ponad setką klasycznych gier.

REKLAMA

Ta propozycja jest akurat tak bardzo retro, że aż chyba jesteśmy na nią za młodzi, ale CDP.pl sprzedaje też odnowionego demokratycznego NES-a, jak również Segę Megadrive w wersjach stacjonarnej i przenośnej. SEGA oczywiście zawsze w cenie, choć ze zrozumiałych względów sentyment już nie ten.

Nowa oferta CDP.pl ma niestety jedną wadę - to tylko przedsprzedaż, a sprzedaż właściwa rozpocznie się w grudniu i to raczej niestety w momencie, kiedy przesyłka niekoniecznie dotrze do nas przed Bożym Narodzeniem (teoretycznie tak, praktycznie - poczta i kurierzy wtedy wariują). Ponieważ jednak adresatami tych przesyłek będą głównie trzydziestolatkowie, zapewne reszta rodziny jakoś wytłumaczy im, że Mikołaj utknął w ZUS-ie lub coś w ten deseń.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA