REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Android w Polsce będzie teraz dużo lepszy. Now on Tap już u pierwszych użytkowników!

Jedna z najważniejszych użytkowych nowości Androida Marshmallow nie była dostępna w Polsce. Wygląda na to, że to się zmienia. Aktualizacja usługi Google Now wprowadza w naszym kraju obsługę Now on Tap.

11.08.2016
15:16
Logowanie z Google Now
REKLAMA
REKLAMA

Jak poinformował Maciej Szymczak na Google+ i o czym napisał serwis Dobreprogramy, jedna z najciekawszych nowości z Androida Marshmallow będzie wkrótce dostępna w Polsce. Chodzi tu o Now on Tap, a więc większą integrację Google Now z systemem Android a także aplikacjami pracującymi pod jego kontrolą.

Świadczyć może o tym chociażby fakt, że pan Szymczak może już z usługi korzystać. Choć na razie jest ona dostępna tylko w wersji beta aplikacji Google, którą ma zainstalowaną na telefonie Google Nexus 5X.

Kontekst jest kluczowy

Dzięki Now on Tap, usługa Google Now rozumie kontekst, w jakim została uruchomiona. Innymi słowy, jeżeli zadamy mu jakieś pytanie lub polecenie, usługa będzie potrafiła również wziąć pod uwagę wspomniany kontekst  Przykładowo, słuchając utworu danego wykonawcy w danym odtwarzaczu możemy zadać pytanie „jakie jest jego nazwisko”, a Google Now zrozumie, że skoro aktualnie mamy odtwarzacz na pierwszym planie i słuchamy wykonawcy tworzącego pod pseudonimem, to na pewno pytamy właśnie o niego.

Przykładów oczywiście jest więcej. Asystent będzie potrafił też chociażby zgadnąć nazwę filmu, o którym piszemy w mailu na podstawie treści tegoż. Możliwości, jakie daje ta funkcja, są olbrzymie i znacząco wzbogacają i tak potężną już usługę Google Now.

Now on Tap w Polsce

Now on Tap nie było do tej pory dostępne w Polsce, a Google jeszcze dostępności tego rozszerzenia oficjalnie nie zapowiedział. Widać jednak wyraźnie, że do pełnej dostępności bliżej jak dalej, a my zacieramy już ręce.

A przynajmniej ta część z nas, która należy do grona nielicznych wybrańców, którym aktualizacja do Androida Marshmallow w ogóle została zaoferowana przez producenta telefonu lub tabletu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA