REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mapy Google z obsługą kart microSD, posiadacze tanich telefonów się radują

Usługa Mapy Google i jej aplikacje klienckie to coś, co firmie Google udało się wyjątkowo dobrze. Bezkonkurencyjne cyfrowe mapy stały się właśnie jeszcze lepsze.

09.08.2016
17:04
Mapy Google na karcie microSD? Żaden problem!
REKLAMA
REKLAMA

Są takie usługi, które najzwyczajniej w świecie nie mają solidnej konkurencji, nie licząc niszowych, wyspecjalizowanych zastosowań. Taką usługą w dziedzinie map cyfrowych są Mapy Google. Wyjątkowo dobrze zaprojektowane, zarówno od strony technicznej, jak i użytkowej, Mapy Google zostawiają daleko w tyle takie propozycje, jak Bing czy Apple Maps. A teraz stają się jeszcze lepsze.

Po udostępnieniu trybu Wi-Fi oraz punktów pośrednich i notatek, przyszedł czas na usprawnienie trybu offline. Ów tryb pozwalał na zaznaczenie danego obszaru na mapie i pobranie go do pamięci lokalnej urządzenia, które aktualnie wykorzystujemy. Jest to szczególnie przydatne w strefie roamingowej lub w innych sytuacjach, gdzie dostęp do Sieci jest kosztowny lub utrudniony.

Problemem tej funkcji był do tej pory brak możliwości wykorzystania pamięci zewnętrznej do zapisywania danych map. To było szczególnie dotkliwe dla posiadaczy tańszych telefonów, wyposażonych w relatywnie niewielką ilość pamięci masowej.

Ten problem właśnie znika, Mapy Google na karcie microSD będą działać bez problemu!

No właśnie. Teraz aplikacja kliencka będzie potrafiła zapisywać wskazane obszary na mapie nie tylko do pamięci telefonu, ale również na nośnik zewnętrzny, a więc kartę microSD. Aplikacja za każdym razem się nas zapyta gdzie chcemy pobrać dany obszar, informując przy okazji ile mamy wolnego miejsca na urządzeniu z którego korzystamy, a ile na podłączonej do niego karcie pamięci.

REKLAMA
Mapy Google na karcie microSD class="wp-image-510473"

Aktualizacja jest udostępniana falami, więc możliwe, że twoje urządzenie jeszcze jej nie widzi. Spokojnie, otrzymasz ją w najbliższych godzinach, najpóźniej dniach. Nam pozostaje się cieszyć i czekać na kolejne usprawnienia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA