REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Superszybki internet mobilny LTE Advanced trafia do oferty Plusa

Na dobre zaczęła się nowa walka o superszybki internet mobilny w Polsce. Po LTE Ultra, które zaserwował Play, do stawki dołącza Plus ze swoim LTE Advanced o szybkości do 300 Mb/s.

24.08.2016
9:45
LTE Advanced już dostępny w Plusie. To nowy, superszybki internet
REKLAMA
REKLAMA

Sieć Plus już w listopadzie ubiegłego roku przeprowadzała testy nowej technologii LTE Advanced, która zapewnia internet mobilny o prędkości aż do 300 Mb/s. Do tego Plus obiecuje poprawę stabilności sieci a także jej pojemności, co pozwoli korzystać z szybkiego internetu nawet przy dużym obciążeniu sieci.

LTE Advanced Plus class="wp-image-512465"

Technologia nabrała realnych kształtów w marcu bieżącego roku, a teraz po raz pierwszy trafiła do oferty Plusa, dzięki czemu mogą z niej skorzystać pierwsi klienci. Internet LTE Plus Advanced trafił do wszystkich rodzajów ofert: abonamentowej, internetowej, mixa oraz SOHO.

Wraz z wprowadzeniem LTE Plus Advanced operator podwaja dostępną liczbę GB internetu w swoich taryfach głosowych. Obecnie oferta kształtuje się następująco:

  • JA+ Abonement: 4 GB w abonamencie za 29,99 zł/mies., 10 GB za 49,99 zł/mies. i 20 GB za 69,99 zł/mies.,
  • JA+ Rodzina: 20 GB w abonamencie za 69,99 zł/mies., 40 GB za 99,99 zł/mies. i 60 GB za 129,99 zł/mies.,
  • JA+ Mix: 2 GB w zobowiązaniu za 30 zł i odpowiednio 4 GB w 40 zł, 6 GB w 50 zł i 8 GB w 60 zł,
  • JA+ Moja Firma: 4 GB, 10 GB, 14 GB i 20 GB z abonamentach odpowiednio za 29, 39, 59 i 79 zł netto miesięcznie.

Nowe oferty abonamentowe już weszły w życie, a oferta JA+ Mix będzie dostępna od 1 września.

LTE Advanced Plus class="wp-image-512464"

Do tego dochodzi nowa oferta internetu mobilnego dla studentów, w której w abonamencie za 29,99 zł/mies. otrzymuje się 40 GB do wykorzystania we wszystkich technologiach (wcześniej było to 20 GB). Taka cena obowiązuje w ofercie z samą kartą SIM, ale można dobrać do niej sprzęt, przez co abonament się podwyższy. Przykładowo, jeśli dobierzemy router mobilny Huawei, abonament wyniesie 39,99 zł/mies.

Super szybki internet mobilny mamy już w Play.

Już w marcu bieżącego roku Play zapowiedział wprowadzenie nowej sieci LTE Ultra, która miała być dwukrotnie szybsza od dotychczasowowo używanych rozwiązań.

Play zapowiada, że 4G LTE Ultra będzie osiągał transfery do 262 Mb/s. Podczas prezentacji prasowej udało się realnie osiągnąć szybkość 220 Mb/s przy pobieraniu i 50 Mb/s przy wysyłaniu, co i tak jest rewelacyjnym wynikiem.

A jak wypada szybkość LTE Advanced w Plusie?

LTE Advanced Plus class="wp-image-512466"

Plus zapowiada, że jego LTE Advanced osiągnie prędkości do 300 Mb/s, co jest wartością dwukrotnie szybszą od dotychczasowych 150 Mb/s. Podczas marcowej konferencji Plusa faktycznie udało się osiągnąć poziom 300 Mb/s, a nawet lekko go przebić, natomiast wynik uzyskano na routerze, który jako jedyny odbierał sygnał z wewnętrznego nadajnika w biurze Polsatu. W prawdziwych warunkach prędkości z pewnością będą niższe.

REKLAMA

Obecnie LTE Advanced jest dostępne w kilkudziesięciu lokalizacjach w Polsce, głównie w największych miastach. W jego zasięgu jest ok. 2 mln Polaków. Do wykorzystania możliwości tej szybkiej sieci jest wymagane urządzenie pozwalające na agregację pasm, bowiem to w ten sposób operator zapewnia szybkie łącze.

To świetnie, że internet mobilny w Polsce przyspiesza. Pozostaje czekać, aż technologia LTE Advanced pokryje taką powierzchnię Polski, jaką obecnie pokrywa LTE. Plus twierdzi, że obecnie w zasięgu jego sieci LTE jest już 96,8 proc. mieszkańców Polski.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA