REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Przygotuj się na nowy, szybszy i lepszy internet mobilny w Play. Oto Play 4G LTE Ultra

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Play zaprezentował swoją nową sieć 4G LTE Ultra, która przewiduje wykorzystanie agregacji kilku pasm do zwiększenia przepustowości i zasięgu swojej sieci.

08.03.2016
15:48
Play 4G LTE Ultra
REKLAMA
159 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Na początku Play pochwalił się, że ma najwyższy na rynku wskaźnik zadowolonych klientów, którzy korzystają z ofert internetowych. Play ma też najwięcej klientów korzystających z sieci LTE oraz internetu na smartfonach, a aż 58% całego ruchu internetowego w Play jest realizowanego właśnie w częstotliwościach LTE. Teraz Play chce jeszcze bardziej podnieść jakość swoich usług i będzie wykorzystywał agregację dwóch pasm.

Play 4G LTE Ultra 1

Obecnie Play ma w ofercie aż cztery częstotliwości LTE: 800, 1800, 2100 oraz 2600 MHz. Częstotliwość 2100 MHz była wykorzystywana do tej pory do obsługi sieci HSPA+, zaś teraz będzie to kolejna częstotliwość LTE. Play będzie agregował dowolne dwie lub trzy częstotliwości z czterech wymienionych. Już teraz z technologii Play może korzystać 31% Polaków z 79 miast, a sieć ma być bardzo szybko rozbudowywana.

Play 4G LTE Ultra 3

O tym, co daje agregacja częstotliwości tłumaczyłem w materiale na temat podobnej technologii Plusa.

Krótko napiszę jednak, że każda osoba dysponująca odpowiednim urządzeniem powinna zauważyć zwiększenie prędkości lub poprawę jakości sygnału. Oprócz tego więcej osób będzie mogło korzystać z sieci jednocześnie i trudniej będzie ją przeciążyć, zaś sieć będzie bardziej odporna na chwilowe spadki mocy sygnału oraz potrafi analizować i naprawiać sygnał z zakłóceniami.

Wszystko to sprawia, że sieć LTE będzie szybsza, lepiej dostępna oraz bardziej niezawodna niż do tej pory.

Play 4G LTE Ultra 5

Play przeprowadził testy swojego łącza w siedzibie firmy przy ulicy Taśmowej. Za każdym razem oferowała ona prędkość pobierania rzędu 220 Mb/s, prędkość wysyłania wynosząca niecałe 50 Mb/s oraz ping na poziomie kilkunastu milisekund. To bardzo dobre parametry, które powinny wystarczyć każdemu.

Należy jednak pamiętać, że test ten pokazuje maksymalne osiągi takiej sieci, której realnie nie będzie dało się osiągnąć. W końcu Play dopiero testował ją w siedzibie firmy, gdy nikt inny nie miał do niej dostępu. Dlatego nie należy liczyć na to, że każdy użytkownik osiągnie połączenie internetowe o prędkości przekraczającej 200 Mb/s.

Play 4G LTE Ultra 4

Play zaprezentował też nowe oferty Internetu mobilnego.

REKLAMA

Osoby mające już urządzenie mogą zapłacić 29,99 zł miesięcznie za pakiet danych równy 30 GB. Plan bez limitu danych będzie kosztował nieco więcej, 49,99 zł. Osoby, które potrzebują urządzenia będą mogły wybrać plan 50 GB z modemem (od 39,99 zł miesięcznie), przenośnym routerem (49,99 zł miesięcznie), domowym routerem (59,99 zł).

Oferta bez limitu będzie dostępna z dowolnym urządzeniem w cenie nie mniejszej niż 69,99 zł. Wprowadzono też elastyczną ofertę z umową na czas nieokreślony, która umożliwia kupienie pakietu 10 GB za 10 zł miesięcznie. Do oferty można dokupić router za 10 zł miesięcznie przez dwa lata.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA