REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zaznacz datę w kalendarzu - wiemy już, kiedy zadebiutuje iPhone 7!

Apple znów ma doskonałe wyczucie czasu i najważniejsza premiera targów IFA w Berlinie odbędzie się… poza nimi. Tak tak, to już potwierdzone – iPhone 7 zadebiutuje już 7 września.

29.08.2016
18:31
iPhone 7 - znamy datę premiery! Apple przyćmi targi IFA?
REKLAMA
REKLAMA

Gigant z Cupertino właśnie rozesłał zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 7 września w Bill Graham Civic Auditorium w San Francisco o godzinie 19:00 naszego czasu. To właśnie tam pokazany zostanie nowy, najpopularniejszy telefon świata i… co właśnie: co jeszcze?

iPhone 7 przyćmi premiery z IFA?

Widzieliśmy to już przy okazji premiery iPhone’a 6, gdzie data premiery była wycelowana idealnie w sposób przyćmiewający wszystko, co pokazywali producenci na targach w Berlinie. Spodziewam się, że nie inaczej będzie w tym roku.

iPhone 7 może przynieść mniej zmian, niż spodziewalibyśmy się po nowym flagowcu Apple, ale jedna z nich będzie rewolucyjna: usunięcie gniazda słuchawkowego. Oprócz tego wiele wskazuje jednak na to, że nowy iPhone zmieni w stosunku do modeli 6s tak niewiele, iż pojawiają się głosy, jakoby miał on być rzekomo iPhone’em 6 SE. Sądzę jednak, że sama data premiery nie jest tutaj przypadkowa i potwierdza dodatkowo, że będzie to 7 iteracja iPhone’a.

Zaproszenie zdaje się też potwierdzać kolejne doniesienia – podwójny aparat w co najmniej jednym z wariantów nowego iPhone’a 7. Na zaproszeniu widzimy charakterystyczny efekt rozmycia tła (lub „bokeh”) uzyskiwany przy fotografowaniu z bardzo szeroko otwartą przysłoną. Może to wskazywać, iż drugi obiektyw w nowych iPhone’ach będzie służył właśnie uzyskaniu tego rozmycia tła na mobilnych fotografiach i będzie cechował się bardzo wysoką jasnością.

Co oprócz iPhone’a?

Nie spodziewam się nowych MacBooków, choć… kto wie? Teoretycznie Apple prezentuje swoje komputery w późniejszym czasie, jesienią. Jednak linia MacBooków Pro i MacBooków Air może przynieść tak ogromne zmiany względem poprzedników, i już od tak dawna domaga się odświeżenia, że Apple może chcieć nas zaskoczyć.

To jednak moje spekulacje. Bardziej prawdopodobna jest prezentacja nowego zegarka Apple Watch. Pierwsza generacja – delikatnie rzecz ujmując – nie była wielkim sukcesem, ani tym bardziej udanym produktem. Ciekawe, czy w Cupertino wyciągnęli jakieś lekcje z tej porażki i pokażą nam produkt, który naprawdę wstrząśnie rynkiem technologii ubieralnej.

Już teraz zapraszamy was na wspólne oglądanie premiery nowych sprzętów Apple i live bloga! Startujemy 7 września, chwilę przed 19:00. Bądźcie z nami!

REKLAMA

Czytaj również: 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA