REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Pośpiesz się! Jeszcze tylko dziś za darmo zaktualizujesz system do Windows 10

To już ostatnia okazja na darmową aktualizację Windows 7 oraz Windows 8 do Dziesiątki. Od jutra aktualizacja starszych systemów do nowej wersji przestanie być bezpłatna i będzie sięgnąć do portfela.

29.07.2016
10:46
Windows 10 na 270 mln urządzeń. W lipcu pojawi się aktualizacja Windows 10 Anniversary Update - Windows 10 za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Warto się więc pospieszyć, ponieważ Windows 10 jest naprawdę dobrym systemem. Jasne, ma swoje wady, niekiedy nie działa tak jak powinien, ale trzeba przyznać, że jest to oprogramowanie bardziej udane od Windows 8 oraz wiekowego już Windows 7. Dlatego jeżeli jeszcze rozważacie aktualizację do nowego systemu Microsoftu, po prostu ją przeprowadźcie. Poczujcie się jak Polak na wakacjach All Inclusive, który czuje wewnętrzny wstręt przed wypiciem czegoś innego niż czysta wódka, ale z drugiej strony bezpłatnym drinkiem nie pogardzi.

Jasne, może okazać się, że aktualizacja będzie gryźć się z oprogramowaniem preinstalowanym przez producenta waszego laptopa. Tak, w niektórych, bardzo rzadkich przypadkach, specjalistyczne programy nie mogą działać w nowym środowisku, ale… po aktualizacji systemu do nowej wersji macie jeszcze 30 dni na powrót do poprzedniego oprogramowania. Jeżeli się na to zdecydujecie, będziecie mogli przez chwilę poczuć się niczym Jarosław Kuźniar zwracający w Walmarcie używane przez miesiąc wanienkę, krzesełka, fotelik samochodowy i Bóg wie co jeszcze.

Co więcej, później w dowolnym momencie możecie znowu za darmo zabrać tę wanienkę zainstalować Windows 10.

Po przeprowadzeniu pierwszej instalacji otrzymacie dożywotnią licencję na system. Będzie ona obowiązywać tak długo, jak długo działać będzie wasz komputer. Microsoft zapowiedział bowiem, że Windows 10 to jego ostatni system. Nie zobaczymy nowszych okienek, po prostu Windows 10 regularnie będzie otrzymywał nowe funkcje oraz aktualizacje bezpieczeństwa. Może to zasmucić zagorzałych fanów Kasi Klich, ale nie trzeba będzie go wymieniać na lepszy model. On będzie ciągle, nieustannie ulepszał się sam.

Nowy system powinien zainteresować przede wszystkim graczy. Nowy interfejs programowania, DirectX 12, będzie dostępny tylko na Windows 10. Na razie jest on obecny w niewielu grach, ale w ciągu następnych miesięcy ta sytuacja będzie się zmieniać. DirectX 12, tak jak jego poprzednicy, prawdopodobnie będzie wykorzystywany przez zdecydowaną większość gier.

Dlatego jeżeli chcecie przez kilka następnych lat wykorzystywać swój komputer do grania, powinniście zdecydować się na instalację nowego systemu Microsoftu. W przeciwnym razie za jakiś czas poczujecie się jak użytkownik Ubuntu, który na święta dostał pada od Xboksa. Nie polecam tego uczucia.

Warto pamiętać, że jeśli nie przeprowadzicie darmowej aktualizacji teraz, to później trzeba będzie zapłacić za nią 119 lub 199 dol., zależnie od tego, czy chcecie korzystać z systemu w wersji Home, czy Pro. Polskie ceny aktualizacji nie został jeszcze podane, ale mają być zbliżone do cen amerykańskich. Dlatego można podejrzewać, że po dodaniu stosownych podatków Windows 10 Home będzie kosztował 499 zł, zaś Windows 10 Pro aż 849 zł. Jasne, można na ten cel przeznaczyć 500 zł otrzymane na drugie dziecko, ale jestem przekonany, że obecna władza nie będzie pochwalać przelewania tej dopłaty na konto zachodniej korporacji. Lepiej przechytrzyć kapitalistę i wziąć system za darmo.

Nie jesteście przekonani? Zatem zapoznajcie się z naszymi materiałami poświęconymi Windows 10.

Między innymi tekstami, w których Maciej Gajewski podaje pięć powodów, dla których warto zaktualizować system Windows do nowej wersji oraz pięć argumentów za zaniechaniem instalacji. Przeczytajcie oba lub chociaż zerknijcie na zamieszczone wyżej wideo, które jest skróconą wersją obu tekstów. Zapoznajcie się również z naszą wideorecenzją Windows 10. Oba materiały umieściłem w tym wpisie. Przy okazji dajcie łapki w górę, kliknijcie przycisk subskrybuj i w ogóle, sami rozumiecie. Możecie też puścić te materiały na dzisiejszych, piątkowych domówkach. Wtedy albo najnudniejsza osoba w towarzystwie w ostatniej chwili zdecyduje się na aktualizację Windows i opuści lokal, albo przynajmniej komuś przejdzie ochota na imprezy z YouTube. W obu przypadkach odniesiecie jakąś korzyść.

Wiem, że nie przeczytaliście powyższego tekstu, dlatego jeszcze raz, w wielkim skrócie:

REKLAMA

Windows 10 działa naprawdę świetnie, jest to oprogramowanie przyszłościowe i, jeszcze dziś, dostępne za darmo. Dlatego radzę po prostu poświęcić dziś chwilę na zaktualizowanie systemu do nowszej wersji. Warto to zrobić tym bardziej, że już za kilka dni Windows 10 otrzyma potężną aktualizację rozwojową Anniversary Update, która wprowadzi do systemu wiele interesujących funkcji i sprawi, że system ten będzie jeszcze lepszy niż obecnie.

Przekonajcie sie sami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA