REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nasza Klasa właśnie przykleiła się do Facebooka i myśli, że popłynie dalej

Kolejny polski serwis społecznościowy wraca na tarczy z wojny z Facebookiem. Tym razem przyszła pora na NK.pl. Dawna Nasza Klasa od teraz pozwala logować się na portalu wykorzystując… konto na Facebooku.

27.07.2016
16:20
Nasza Klasa NK.pl nie działa awaria
REKLAMA
REKLAMA

Nasza Klasa była swego czasu prawdziwym fenomenem. Zanim nad Wisłę dotarł Facebook, to właśnie serwis z polskimi korzeniami pozwalał odnajdywać w sieci znajomych i budować swoją wirtualną siatę kontaktów. To Nasza Klasa obok Grona przygotowała rodzimych internautów na globalne sieci społecznościowe.

Celem serwisu Nasza Klasa nie było zbudowanie pełnej siatki kontaktów.

W Naszej Klasie chodziło o odnalezienie zagubionych na przestrzeni lat znajomych z czasów szkoły średniej. Przez długie miesiące w całej Polsce organizowano zjazdy absolwentów i spotkania z kolegami i koleżankami z dawnych lat, odnawiano przyjaźnie i dzielono się w sieci zdjęciami.

Sukces portalu związany był w dużej mierze z tym, że nie szukało się tam znajomych z pracy widywanych na co dzień. Twórcy ładnie wykorzystali nostalgię Polaków i tęsknotę za minionymi czasami, a w rozwoju pomógł boom na Neostradę i montowanie internetu szerokopasmowego w domach Polaków w całym kraju.

Potem przyszedł Facebook i wszystko zaorał, ale NK.pl - bo taką nazwę nosi teraz portal - nadal nie zniknął z mapy polskiego internetu.

Ponieważ podczas boomu na Naszą Klasę byłem ciut za młody, by zatęsknić za kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej, nigdy nie założyłem konta w tym serwisie. Chociaż byłem aktywny w sieci, to przesiadywałem raczej na forach internetowych, a pierwsze Pokemony w postaci znajomych zbierałem na nieistniejącym już Grono.net, a do komunikacji wykorzystywałem dogorywające dziś Gadu-Gadu.

Nie ukrywam, że Nasza Klasa zawsze kojarzyła mi się z serwisem dla ludzi starszych. Zdaję sobie sprawę, że dokładnie tak dzisiejsza młodzież może myśleć o moim przesiadywaniu na Facebooku spędzając całe dnie na Snapchacie, ale też nie o tym, że czuję się czasami dinozaurem internetu, jest ten tekst. NK.pl idzie bowiem z duchem czasu i wprowadza… logowanie się z wykorzystaniem konta Facebook.

nasza-klasa class="wp-image-508613"

NK.pl nie ma zbyt wiele wspólnego z Naszą Klasą.

Jeden z najważniejszych portali społecznościowych w Polsce podupadł, a z miejsca, gdzie odnajdywało się znajomych i dzieliło skanami zdjęć ze studniówki, stał się centrum prostych gierek odpalanych w przeglądarce. Nikt już się nie łudzi, że Polacy wrócą do korzystania z serwisu, ale ogromna baza użytkowników dalej może przynosić zyski.

Możliwość logowania się przez Facebooka do NK.pl to taki gwóźdź do trumny legendy polskiego internetu. Jak zauważył jeden z naszych czytelników w komentarzach portal poinformował swoich użytkowników o tym w wiadomości informującej o zmianach w regulaminie. Po wejściu na NK.pl faktycznie można zobaczyć nowy przycisk.

Nasza Klasa Facebook class="wp-image-508614"

Czy to coś zmieni? Absolutnie nic.

NK.pl to relikt minionej ery. Z ciekawości nawet chciałem zarejestrować dzięki nowej funkcji konto w serwisie, którego strona logowania to tak naprawdę jeden wielki baner reklamowy z małym formularzem. Od razu zaniepokoił mnie w dodatku komunikat:

Chcę świadczenia usługi nk.pl (dostarczania treści cyfrowych) przed upływem terminu na odstąpienie od umowy (14 dni) i rozumiem, że nie będę mógł od niej odstąpić. *

REKLAMA

Nie wiem czym jest “usługa nk.pl” i nie wiem, czy jest to jakieś płatne konto premium, ale bez zaznaczenia tego checkboksa nie da się ukończyć procesu rejestracji. Wertowanie opasłego regulaminu w okienku o wysokości kilkudziesięciu pikseli nie jest na moje nerwy, także dziękuję, nie skorzystam.

Moja przygoda z NK.pl skończyła się zanim się zaczęła, ale coś czuję przez skórę, że zbyt wiele na tym nie tracę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA