REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Social media

Nasza Klasa właśnie przykleiła się do Facebooka i myśli, że popłynie dalej

Kolejny polski serwis społecznościowy wraca na tarczy z wojny z Facebookiem. Tym razem przyszła pora na NK.pl. Dawna Nasza Klasa od teraz pozwala logować się na portalu wykorzystując… konto na Facebooku.

Nasza Klasa NK.pl nie działa awaria
REKLAMA
921 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nasza Klasa była swego czasu prawdziwym fenomenem. Zanim nad Wisłę dotarł Facebook, to właśnie serwis z polskimi korzeniami pozwalał odnajdywać w sieci znajomych i budować swoją wirtualną siatę kontaktów. To Nasza Klasa obok Grona przygotowała rodzimych internautów na globalne sieci społecznościowe.

Celem serwisu Nasza Klasa nie było zbudowanie pełnej siatki kontaktów.

W Naszej Klasie chodziło o odnalezienie zagubionych na przestrzeni lat znajomych z czasów szkoły średniej. Przez długie miesiące w całej Polsce organizowano zjazdy absolwentów i spotkania z kolegami i koleżankami z dawnych lat, odnawiano przyjaźnie i dzielono się w sieci zdjęciami.

Sukces portalu związany był w dużej mierze z tym, że nie szukało się tam znajomych z pracy widywanych na co dzień. Twórcy ładnie wykorzystali nostalgię Polaków i tęsknotę za minionymi czasami, a w rozwoju pomógł boom na Neostradę i montowanie internetu szerokopasmowego w domach Polaków w całym kraju.

Potem przyszedł Facebook i wszystko zaorał, ale NK.pl - bo taką nazwę nosi teraz portal - nadal nie zniknął z mapy polskiego internetu.

Ponieważ podczas boomu na Naszą Klasę byłem ciut za młody, by zatęsknić za kolegami i koleżankami ze szkoły podstawowej, nigdy nie założyłem konta w tym serwisie. Chociaż byłem aktywny w sieci, to przesiadywałem raczej na forach internetowych, a pierwsze Pokemony w postaci znajomych zbierałem na nieistniejącym już Grono.net, a do komunikacji wykorzystywałem dogorywające dziś Gadu-Gadu.

Nie ukrywam, że Nasza Klasa zawsze kojarzyła mi się z serwisem dla ludzi starszych. Zdaję sobie sprawę, że dokładnie tak dzisiejsza młodzież może myśleć o moim przesiadywaniu na Facebooku spędzając całe dnie na Snapchacie, ale też nie o tym, że czuję się czasami dinozaurem internetu, jest ten tekst. NK.pl idzie bowiem z duchem czasu i wprowadza… logowanie się z wykorzystaniem konta Facebook.

nasza-klasa

NK.pl nie ma zbyt wiele wspólnego z Naszą Klasą.

Jeden z najważniejszych portali społecznościowych w Polsce podupadł, a z miejsca, gdzie odnajdywało się znajomych i dzieliło skanami zdjęć ze studniówki, stał się centrum prostych gierek odpalanych w przeglądarce. Nikt już się nie łudzi, że Polacy wrócą do korzystania z serwisu, ale ogromna baza użytkowników dalej może przynosić zyski.

Możliwość logowania się przez Facebooka do NK.pl to taki gwóźdź do trumny legendy polskiego internetu. Jak zauważył jeden z naszych czytelników w komentarzach portal poinformował swoich użytkowników o tym w wiadomości informującej o zmianach w regulaminie. Po wejściu na NK.pl faktycznie można zobaczyć nowy przycisk.

Nasza Klasa Facebook

Czy to coś zmieni? Absolutnie nic.

NK.pl to relikt minionej ery. Z ciekawości nawet chciałem zarejestrować dzięki nowej funkcji konto w serwisie, którego strona logowania to tak naprawdę jeden wielki baner reklamowy z małym formularzem. Od razu zaniepokoił mnie w dodatku komunikat:

Chcę świadczenia usługi nk.pl (dostarczania treści cyfrowych) przed upływem terminu na odstąpienie od umowy (14 dni) i rozumiem, że nie będę mógł od niej odstąpić. *

REKLAMA

Nie wiem czym jest “usługa nk.pl” i nie wiem, czy jest to jakieś płatne konto premium, ale bez zaznaczenia tego checkboksa nie da się ukończyć procesu rejestracji. Wertowanie opasłego regulaminu w okienku o wysokości kilkudziesięciu pikseli nie jest na moje nerwy, także dziękuję, nie skorzystam.

Moja przygoda z NK.pl skończyła się zanim się zaczęła, ale coś czuję przez skórę, że zbyt wiele na tym nie tracę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA