REKLAMA

Rejestrujesz kartę lub przenosisz numer do Mobile Vikings? Otrzymasz pokaźny bonus

Coraz więcej operatorów stara się wykorzystać obowiązek rejestracji kart SIM, by przyciągnąć do siebie nowych i pozostawić przy sobie starych klientów. Do tej pory na podobne ruchy decydowali się tylko najwięksi operatorzy, co trudno było zrozumieć. Teraz podobne działania rozpoczyna Mobile Vikings.

25.07.2016 08.30
Mobile Vikings VIKejszyn
REKLAMA
REKLAMA

Ustawa antyterrorystyczna weszła dziś w życie. Co za tym idzie, każda nowo zakupiona karta przedpłacona, zwana popularnie kartą pre-paid, musi zostać zarejestrowana przed aktywacją. Użytkownicy, którzy kupili karty wcześniej i ich nie zarejestrowali, muszą zrobić to do 1 lutego 2017 roku. W przeciwnym razie karty te będą musiały zostać dezaktywowane.

Jest to bardzo dobra okazja do zmiany operatora. Skoro i tak musimy pojawić się w jednym salonie, można porzucić swój dotychczasowy numer i wybrać najlepszą na rynku ofertę. W bardzo dobrej sytuacji znaleźli się operatorzy tacy jak Plus, Orange, T-Mobile oraz Play. Ich salony znajdują się praktycznie wszędzie, więc aktywacja takiej karty nie potrwa zbyt długo.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku mniejszych operatorów wirtualnych, takich jak Mobile Vikings.

Nie mają oni swoich salonów. Przykładowo, opisywany tutaj operator ma biuro tylko we Wrocławiu. Nie oznacza to jednak, że osobiście zarejestrować swoją kartę SIM mogą tylko mieszkańcy tego miasta. Mogą oni też wybrać się do dowolnego salonu Play, z którego usług korzystają użytkownicy Mobile Vikings. Proces można wykonać też zdalnie. Proces ten jest darmowy dla użytkowników przenoszących numer do Mobile Vikings, dotychczasowi użytkownicy są traktowani gorzej i muszą zapłacić za przesyłkę karty 9,99 zł.

Procedura rejestracji numery wygląda tak samo jak w przypadku innych operatorów. Należy podać swoje imię, nazwisko oraz numer PESEL lub nazwę, serię i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość. Użytkownicy zamawiający nowe karty lub przenoszący numer będą wpisywać wskazane dane w dedykowanym, rozbudowanym formularzu elektronicznym na stronie internetowej operatora. Dotychczasowi użytkownicy mogą je podać na stronie internetowej, w panelu klienta. Nie ma to jednak sensu, ponieważ dane będzie trzeba podać jeszcze raz, podczas ich weryfikacji.

Mobile Vikings chce zatrzymać dotychczasowych i zdobyć nowych klientów.

Wszystkie osoby, które zarejestrują kartę pre-paid w Mobile Vikings, otrzymają bonus w postaci darmowych 10 GB Internetu oraz nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci i na numery stacjonarne na okres 31 dni. Osoby korzystające jedynie z oferty Internetu mobilnego otrzymają w prezencie 14GB Internetu na okres 60 dni. Co ciekawe, użytkownik będzie mógł na swoim koncie samodzielnie zadecydować, kiedy chce skorzystać z promocji. Jeżeli ważność środków zgromadzonych na koncie zostanie przedłużona (tzn. najpóźniej dzień przed upływem terminu ważności karta zostanie doładowana), po upływie 31 dni niewykorzystany internet przejdzie na kolejne miesiące. To uczciwe i rzadko stosowane rozwiązanie.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA