REKLAMA

Już nie musisz mieć Samsunga, żeby posłuchać książek na Legimi

Świetna wiadomość dla tych, którzy nie tylko kochają czytać książki, ale także uwielbiają ich słuchać. Od teraz planując wykupienie abonamentu w Legimi nie trzeba specjalnie dobierać wcześniej modelu smartfona lub tabletu z Androidem. Są też gratisy!

28.07.2016 15.20
Audiobooki w Legimi to kolejny dowód na to, że usługa jest gotowa na wejście Amazonu do Polski. - Legimi i Plus
REKLAMA
REKLAMA

Z audiobookami w Legimi był do tej pory właściwie tylko jeden problem. Nowa funkcja, wprowadzona w kwietniu tego roku i pozwalająca nie tylko na czytanie e-booków, ale także ich słuchanie, była wspierana wyłącznie na ograniczonej liczbie urządzeń. Mówiąc wprost, działała wyłącznie na wybranych urządzeniach (tabletach i smartfonach) z serii Galaxy od Samsunga, który był partnerem akcji na samym jej starcie.

Obiecywano jednak, że pod koniec lipca rozwiązanie to zostanie udostępnione dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem. I tak właśnie się stało. Ba, stało się tak na dzień przed zapowiadanym pierwotnie terminem (w oryginalnym komunikacie wspominano o 29.07).

Czyli co od teraz mogą abonenci Legimi?

Osoby z abonamentem Legimi mogą od teraz do woli wybierać, czy wolą daną książkę czytać, czy słuchać. Stan przeczytany przesłuchany można bezproblemowo synchronizować, więc po słuchaniu książki w trakcie jazdy autem możemy zasiąść w domu na kanapie i kontynuować czytanie od tego momentu, w którym skończyliśmy słuchać.

Niestety, jak łatwo się domyślić, nie wszystkie z tysięcy książek w wersji cyfrowej udostępniono od razu również w wersji czytanej. Spośród 16 tys. pozycji 500 ma już jednak gotowe wydania audiobookowe, natomiast około 4 tys. można odsłuchać w wersji czytanej przez syntezator mowy.

Na co możemy liczyć, jeśli chodzi o lektora? Twórcy serwisu wymieniają m.in. cykl Jo Nesbo, Grę o tron czy najnowszą trylogię Stephena Kinga. Starczy nam więc bez problemu na czas oczekiwania na kolejne pozycje.

Ile to kosztuje?

Miesięczna subskrypcja bez limitów to wydatek równy 32,99 zł, w zamian za co dostajemy dostęp do ebooków, ich audiobookowych wersji na maksymalnie 4 różnych urządzeniach.

Jeśli chcemy przetestować ofertę Legimi bez płacenia, możemy skorzystać z tygodniowej wersji próbnej. Dodatkowo, jeśli mamy Galaxy S7 albo S7 edge, gratis dostajemy pół roku abonamentu. W przypadku innych sprzętów Samsunga bez płacenia skorzystamy z Legimi przez jeden kwartał.

A te gratisy to co?

I teraz przechodzimy do tej najprzyjemniejszej rzeczy - do rzeczy oferowanej całkowicie za darmo. Z okazji premiery nowego wydania aplikacji na Androida i wraz z nią nowej funkcji, Legimi wszystkim zainteresowanym darmowego ebooka. Tak, nie trzeba nawet aktywować abonamentu - wystarczy założyć konto w aplikacji.

REKLAMA

Co jest do wyboru? Pozycje są trzy - Pan Mercedes Stephena Kinga, Sługa Boży, Jacka Piekary i 1. tom Cukierni pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczuk.

A że, jak mówi stare powiedzenie, lepiej przeczytać książkę, niż jej nie przeczytać, poświęćcie chwilę i skorzystajcie z promocji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA