REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Duża zmiana w komentarzach na Facebooku. Zamiast pisać będziemy nagrywać filmy

Tak jak klasyczne media cały czas ewoluowały, robi to też również Internet. I tak jak radio i telewizja uzupełniły prasę drukowaną, treści wideo podbijają Sieć. W tym na Facebooku.Wideo na Facebooku można było już umieszczać od dawien dawna. Jednak dopiero ostatnio gigant zrozumiał, że wideo to przyszłość Internetu. Nie dlatego, że wyprze treści tekstowe i dźwiękowe. Uzupełni je, tak jak radio i telewizja uzupełniły książki i prasę. Facebook nie marnuje więc czasu.

10.06.2016
13:48
Wideo w komentarzach na Facebooku już dostępne!
REKLAMA
REKLAMA

W serwisie Marka Zuckerberga pojawiło się już całkiem sporo materiałów, które możemy oglądać w 360 stopniach. Tego typu filmy pojawiły się także na profilu Discovery oraz – jakże by inaczej! – na facebookowej stronie GoPro, a teraz materiały w 360 stopniach może wrzucić każdy. Niedawno pojawiła się też możliwość strumieniowania rozgrywki z gier wideo na Facebooku. Coraz większą popularność zdobywają też transmisje ze smartfonów w czasie rzeczywistym. Z początku mogli w ten sposób nadawać wyłącznie partnerzy Facebooka, a dzisiaj mogą to robić już niemal wszyscy, a widzowie mogą szukać takich transmisji na aktualizowanej w czasie rzeczywistym mapie.

Wideo w komentarzach na Facebooku już aktywne

wideo w komentarzach na Facebooku class="wp-image-500853"
REKLAMA

Funkcja ta została zaprojektowana podczas 50. edycji Facebook Hackathon i jest już dostępna (lub właśnie propagowana po kolejnych serwerach, więc nie dla wszystkich jest jeszcze widoczna) w wersji webowej Facebooka, a także w aplikacjach klienckich na Windowsa (z wyłączeniem wersji na telefony), iOS-a i Androida.

Otwartym pozostaje pytanie, czy ta forma integracji z serwisem ma sens. Nie widzę wad w jej implementacji, ale czy na pewno chcemy wrzucać duże pliki wideo, by komuś odpisać na posta. Wbrew pozorom, nie jestem tego taki pewien. Z przyjemnością poczytam wasze opinie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA