REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Nowa funkcja Facebooka sprawi, że najwygodniej będzie go oglądać kręcąc się na krześle biurowym

Filmy w 360 stopniach właśnie zadebiutowały na Facebooku i naprawdę robią wrażenie. Od dziś może je oglądać każdy użytkownik serwisu, zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacji mobilnej.

23.09.2015
19:28
News Feed
REKLAMA
REKLAMA

Filmy w 360 stopniach już od jakiegoś czasu są dostępne na YouTube’ie. Tej funkcji brakowało na Facebooku, który mocno goni YouTube’a w kwestiach filmowych. „Brakowało” – bowiem filmy w 360 stopniach właśnie trafiły na Facebooka.

W serwisie Marka Zuckerberga pojawiło się już całkiem sporo materiałów, które możemy oglądać w 360 stopniach. Spektakularny przykład pojawił się na profilu Star Wars, gdzie w najnowszym poście możemy oglądać materiał z pustyni Jakku, która pojawi się w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

//

To oczywiście nie koniec przykładów, bo podobne filmy pojawiły się także na profilu Discovery oraz – jakże by inaczej! – na facebookowej stronie GoPro.

REKLAMA

Aby rozglądać się w filmie w przeglądarce internetowej należy wcisnąć lewy przycisk myszy i poruszać kursorem. Na urządzeniu mobilnym wystarczy ruch palca, ale znacznie efektowniej działa możliwość obrotów poprzez ruchy urządzenia mobilnego. To sprawia, że nowe filmy w 360 stopniach najwygodniej będzie się oglądać na obrotowym fotelu biurowym.

Aby filmy w 360 stopniach poprawnie działały w aplikacji mobilnej Facebooka, należy ją zaktualizować. Stosowna aktualizacja lada moment powinna być dostępna do pobrania na Androida w sklepie Google Play. Niestety użytkownicy systemu iOS muszą na nią jeszcze trochę poczekać. Być może nawet kilka miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA