Social media  / News

Nowa funkcja Facebooka sprawi, że najwygodniej będzie go oglądać kręcąc się na krześle biurowym

Filmy w 360 stopniach właśnie zadebiutowały na Facebooku i naprawdę robią wrażenie. Od dziś może je oglądać każdy użytkownik serwisu, zarówno w przeglądarce, jak i w aplikacji mobilnej.

Filmy w 360 stopniach już od jakiegoś czasu są dostępne na YouTube’ie. Tej funkcji brakowało na Facebooku, który mocno goni YouTube’a w kwestiach filmowych. „Brakowało” – bowiem filmy w 360 stopniach właśnie trafiły na Facebooka.

W serwisie Marka Zuckerberga pojawiło się już całkiem sporo materiałów, które możemy oglądać w 360 stopniach. Spektakularny przykład pojawił się na profilu Star Wars, gdzie w najnowszym poście możemy oglądać materiał z pustyni Jakku, która pojawi się w filmie Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

Speed across the Jakku desert from Star Wars: The Force Awakens with this immersive 360 experience created exclusively for Facebook.

Posted by Star Wars on 23 września 2015

To oczywiście nie koniec przykładów, bo podobne filmy pojawiły się także na profilu Discovery oraz – jakże by inaczej! – na facebookowej stronie GoPro.

Aby rozglądać się w filmie w przeglądarce internetowej należy wcisnąć lewy przycisk myszy i poruszać kursorem. Na urządzeniu mobilnym wystarczy ruch palca, ale znacznie efektowniej działa możliwość obrotów poprzez ruchy urządzenia mobilnego. To sprawia, że nowe filmy w 360 stopniach najwygodniej będzie się oglądać na obrotowym fotelu biurowym.

Aby filmy w 360 stopniach poprawnie działały w aplikacji mobilnej Facebooka, należy ją zaktualizować. Stosowna aktualizacja lada moment powinna być dostępna do pobrania na Androida w sklepie Google Play. Niestety użytkownicy systemu iOS muszą na nią jeszcze trochę poczekać. Być może nawet kilka miesięcy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst