REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wyciągnij starego iPoda z szuflady - Waltr 2 da mu nowe życie

iTunes to straszny kombajn, który od dawna powinien zostać przepisany od zera. W oczekiwaniu na ruch Apple’a można zainteresować się aplikacją Waltr 2, która upraszcza proces wgrywania materiałów multimedialnych na urządzenia z iOS. Program da przy okazji drugie życie starym iPodom.

11.06.2016
10:02
Waltr 2
REKLAMA
REKLAMA

Waltr to kawał dobrego kodu, który ułatwia życie posiadaczom iPhone’ów i iPadów. Deweloperzy z ukraińskiego Softorino przygotowali program, który pozwolił wgrywać multimedia na mobilne urządzenia Apple z pominięciem iTunes. Ich aplikacja do systemów OS X i Windows obsługuje w dodatku formaty, których iTunes nie jest w stanie przetworzyć - w tym np. MKV i FLAC.

Waltr 2 class="wp-image-500999"

Pora na Waltr 2.

Softorino zapowiedziało właśnie premierę kolejnej wersji swojej aplikacji. Waltr 2 to osobny program, a jego twórcy pisząc go bazowali na doświadczeniu zdobytym podczas pracy nad pierwszą wersją Waltra. Nowy program jest jeszcze prostszy w użyciu i z pewnością przypadnie do gustu wielu posiadaczom urządzeń z iOS.

Waltr 2, podobnie jak jego pierwsza wersja, ma minimalistyczny interfejs. Po uruchomieniu programu i wybraniu urządzenia wystarczy przeciągnąć do okna aplikacji plik multimedialny. Daną treść następnie będzie można odtwarzać bezpośrednio w aplikacjach systemowych na iPhonie i iPadzie.

Waltr 2 automatycznie rozpoznaje rodzaj treści.

Funkcja o nazwie ACR (Automatic Content Recognition, czyli automatycznie rozpoznawanie treści) rozróżnia pliki muzyczne oraz wideo, w tym filmy i seriale. Pozwoli to uporządkować bibliotekę bez ręcznego katalogowania treści.

Waltr 2 class="wp-image-500998"

Jak podają twórcy aplikacji Waltr 2, po rozpoznaniu pliku wideo jest on odpowiednio opisywany w aplikacji. Dodawane są np. tytuł, gatunek, opis odcinka serialu, informacje o aktorach, a przy materiale ma pojawiać się też odpowiednia grafika.

Co najlepsze - treści będzie można przesyłać bez kabli.

Waltr 2 ma działać po kablu oraz bezprzewodowo. Pliki można zgrać do urządzenia bez wyciągania go z torby lub kieszeni - wystarczy, że zostanie podłączone do tej samej sieci Wi-Fi i po kilku sekundach od uruchomienia aplikacji można rozpocząć transfer danych.

Czy ta funkcja będzie w przypadku dużych plików użyteczna - jeszcze się okaże. Wideo dziś wolę przesyłać kablem - połączenie Wi-Fi z wykorzystaniem iTunes jest wyraźnie wolniejsze. Po premierze Waltr 2 z chęcią sprawdzę, czy Softorino udało się zapewnić lepsze transfery.

Waltr 2 class="wp-image-500997"

A o co chodzi z tym iPodem?

Softorino dodało do aplikacji Waltr 2 jedną funkcję, która z pewnością ucieszy posiadaczy odtwarzaczy iPod. Okazuje się, że aplikacja przy połączeniu kablowym jest w stanie przesyłać muzykę nie tylko na iPody i iPhone’y, ale także na wszystkie generacje iPodów.

Oznacza to, że kultowe odtwarzacze MP3 od Apple’a - w tym iPoda Classic z 2001 roku - będzie można obsługiwać bez udziału iTunes. Twórcy Waltr 2 obiecują ponadto, że pozwoli to na transfer muzyki w dowolnym formacie, a na iPodach będzie można odtwarzać np. pliki FLAC.

Waltr 2 obsługuje nawet… książki.

Za pomocą aplikacji do obsługi muzyki i wideo na urządzenia mobilne można transferować również książki w formatach PDF i EPUB. Przesłane pliki, czyli książki oraz np. dokumenty, trafią bezpośrednio do aplikacji iBooks.

Ta funkcja nie wzbudza we mnie większych emocji. Już pomijając fakt, że korzystam przede wszystkim z aplikacji Kindle, to Apple wprowadziło synchronizację plików EPUB przez iCloud z iBooks na Maki. Domyślam się jednak, że ta funkcja Waltr 2 może ucieszyć posiadaczy komputerów z systemem Windows.

Waltr 2 nie jest niestety programem darmowym i po premierze będzie kosztował 29,95 dol.

REKLAMA

To dość sporo jak na oprogramowanie do zarządzania telefonem, ale w pełni rozumiem taką wycenę. Aplikacja jest prosta, przejrzysta i ułatwia życie. Trzymam tylko kciuki, żeby tak drogi program nie przestał działać zaraz po premierze nowych wersji iOS-a i OS X, które pokazane zostaną podczas WWDC 2016.

Na szczęście patrząc na dotychczasowe dokonania Softorino deweloperom można zaufać i wierzyć, że nie porzucą swojego produktu nawet wtedy, gdy pojawią się jakieś trudności. Do tej pory wsparcie Waltr było bardzo dobre i liczę na to, że Waltr 2 będzie jeszcze wiele lat rozwijany.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA