1. SPIDER'S WEB
  2. Oprogramowanie
  3. Tech
  4. Technologie

VMworld 2016 Europe – na te rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę

VMworld 2016

Kilka dni temu zachęcałem was do zainteresowania się konferencją VMworld 2016 Europe, w trakcie której poznamy najnowsze technologie przeznaczone do optymalizacji pracy przedsiębiorstw. Pora na garść konkretów.  VMworld 2016 Europe to nie tylko wspaniała okazja, by zdobyć nową wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty. To również, co jest zresztą całkiem zrozumiałe, możliwość dla organizatora, by zaprezentować swoje najnowsze rozwiązania. VMware będzie miał wiele do pokazania, a ich „tradycyjne” rozwiązania, jeżeli jesteście publicznością docelową dla tej konferencji, na pewno już znacie. Na co warto więc zwrócić szczególną uwagę?

VMware Workspace One – bo różnorodność jest fajna

Jeżeli pojawicie się na VMworld 2016 Europe, warto zainteresować się rozwiązaniem VMware Workspace One, którego celem jest ułatwione zarządzanie urządzeniami pracowników. To aplikacja dla użytkownika końcowego, która likwiduje ograniczenia wynikające z „zamkniętości” danego mobilnego systemu operacyjnego czy środowiskiem pracy, jak na przykład: wirtualny pulpit, narzędzia do zarządzania.

VMworld 2016

Innymi słowy i w pewnym uproszczeniu, VMware Workspace One zapewni prostotę konsumenckich aplikacji mobilnych a zarazem bezpieczeństwo, jakie zapewniają odpowiednia polityka informatyczna firmy i mechanizmy chroniące dane przed niepowołanym dostępem. VMware Workspace One to również przydzielanie dynamiczne VPN-ów do poszczególnych aplikacji i integracja z VMware NSX.

VMware Virtual SAN - pamięć masowa wymyślona na nowo

Wydajna sieć SAN bez FC? All-Flash w cenie macierzy mid-range? Koniec ery LUN’ow? Tak – dzięki VMware Virtual SAN. VSAN to przede wszytkim łatwość konfiguracji i zarządzania przy zachowaniu wydajności i dostępności. VMware VSAN to moduł hyperwizora vSphere, który zamienia bezpośrednio zainstalowane dyski lokalne serwerów vSphere w stabilną, wysokowydajną pamięć współdzieloną, bez konieczności używania dodatkowych serwerów wirtualnych.

VMworld 2016

Praktyczne korzyści, jakie powinien zapewnić VMware VSAN, to zmniejszenie kosztów operacyjnych i inwestycyjnych. Rozwiązanie do konfiguracji pamięci masowej wykorzystuje Polityki, które są przypinane bezpośrednio do serwerów wirtualnych, zapewniają niespotykaną dotąd w sieciach SAN dostosowanie konfiguracji przestrzeni dyskowej do potrzeb aplikacji.  Potrafi też (a być może przede wszystkim) wykorzystać pamięć flash, wykorzystując ją jako bufor zapisu i pamięć podręczną odczytu albo zamienić VSAN w rozwiązanie ALL-Flash.

Jedno VMware vRealize, by rządzić nimi wszystkimi

Niezależnie od tego, jakiego rozwiązania używacie do zarządzania i tworzenia chmur hybrydowych, zapewne zdajecie sobie sprawę, że jest to zajęcie pracochłonne, czasochłonne i skomplikowane. VMware vRealize ma ambicję to zmienić. To oprogramowanie to zestaw rozwiązań VMware do zarządzania zasobami IT a także rozszerzenie dla VMware vCloud umożliwiające zarządzanie wirtualnymi maszynami KVM i Hyper-V, a nawet zadaniami zleconymi na Amazon Web Services czy OpenStacku.

VMware vRealize pozwala na wdrożenie i zarządzanie wirtualnymi maszynami uruchomionymi na wielu różnych hiperwizorach i platformach chmurowych, w całości za pomocą jednej konsoli administracyjnej. Jego szczególną zaletą jest elastyczność a także automatyzacja wielu typowych działań.

Cloud Native Apps – świat widziany oczami developerów

VMware to nie tylko narzędzia dla infrastruktury. Firma przez ostatnie lata rozwija produkty dla developerów integrując się z rozwiązaniami, które zmieniają świat tworzenia aplikacji jak: Kontenery, API, mikroserwisy, platformy 3 generacji. Wiele z tych rozwiązań jest udostępnianych jako opensource. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o Photon, VIC, Lightwave, Xenon, NSXAnsible … na VMworld na pewno dowiecie się więcej.

VMworld 2016To nie wszystko

Mam na myśli nie tylko organizatora konferencji,  ale również inne firmy, z którymi VMware współpracuje, by tworzyć jak najlepsze oferty dla przedsiębiorstw. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda obsługa centrów danych zarządzanych przez oprogramowaniem VMware, będą mogli otrzymać zniżki na prestiżowe certyfikaty, a także porozmawiać z przedstawicielami i partnerami firmy. VMworld Europe odbędzie się w dniach 17-20 października w Barcelonie, szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie.

VMware002
Lokowanie produktu