1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

VMworld 2016 Europe – to może być najciekawsze wydarzenie w historii VMware!

VMworld 2016 Europe – najciekawsze wydarzenie w historii VMware!

Wirtualizacja to termin raczej obcy dla laików, kojarzący się zapewne z filmami pokroju „Matrixa”. Jednak większość czytelników Spider’s Web doskonale wie, czym owa wirtualizacja jest. A VMware jest wiodącym przedstawicielem tej branży.

Jak co roku VMware organizuje wielką konferencję VMworld Europe, która odbędzie się w dniach 17-20 października w Barcelonie. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda obsługa centrów danych zarządzanych przez oprogramowanie VMware, będą mogli otrzymać zniżki na prestiżowe certyfikaty, a także porozmawiać z przedstawicielami i partnerami firmy.

Mógłby ktoś zarzucić, że to tylko puste marketingowe hasła… Cóż, miałem przyjemność uczestniczyć w tej imprezie dwa lata temu. Ani razu nie spotkałem się z sytuacją, by ktoś mnie zbył czy nie miał czasu odpowiedzieć na moje pytania. A na dodatek w tym roku ma być jeszcze więcej sesji tematycznych. W przypadku firmy VMware można w ciemno stwierdzić, że będą to sesje na jak najwyższym poziomie merytorycznym, a omawiane zagadnienia będą niezwykle cenne dla wszystkich zainteresowanych tematem.

Ale jakim tematem?

Gwiazdą imprezy, jak zresztą nietrudno się domyślić, będzie VMware NSX – sztandarowe narzędzie tej firmy do wirtualizacji sieci. Owa wirtualizacja sieci to pełna reprodukcja sieci fizycznej w ramach oprogramowania. Sieci wirtualne oferują te same funkcje i gwarancje, co sieci fizyczne, ale wiążą się z niższymi kosztami operacyjnymi i większą niezależnością od sprzętu wynikającą z wirtualizacji. Ponadto zapewniają szybkie przydzielanie zasobów, niepowodujące przerw w działaniu wdrażanie, automatyczną konserwację oraz obsługę zarówno starszych, jak i nowych aplikacji.

W ramach wirtualizacji sieci do obsługi obciążeń korzysta się z usług i urządzeń sieci logicznej — w tym portów logicznych, przełączników, routerów, zapór, modułów równoważenia obciążenia sieciowego i wirtualnych sieci prywatnych. W sieci wirtualnej aplikacje działają tak samo jak w sieci fizycznej.

VMware NSX aspiruje do bycia najlepszą na świecie platformą do wirtualizacji sieci, która zapewni zaawansowaną, programową, bezpieczną i mobilną sieć wirtualną do obsługi maszyn wirtualnych w ramach dowolnej uniwersalnej infrastruktury sieciowej. Rozwiązanie udostępnia pełny zestaw elementów uproszczonej sieci logicznej i usług, w tym przełączniki logiczne, routery, zapory, moduły równoważenia obciążenia sieciowego, wirtualnych sieci prywatnych, usługi zapewnienia jakości, usługi monitorowania i odpowiednie zabezpieczenia.

Podczas konferencji nie zabraknie również informacji i dyskusji dotyczących innych rozwiązań z portfolio firmy VMware: VMware Workspace One (platforma umożliwiająca zintegrowane zarządzanie wszystkimi urządzeniami końcowymi w organizacji) VMware vSAN (platforma pamięci masowej definiowanej programowo), VMware vRealize (kompleksowa platforma do zarządzania chmurą hybrydową). W trakcie tegorocznej edycji VMworld 2016 Europe odbędzie się także Airwatch Connect – największe spotkanie użytkowników rozwiązań firmy Airwatch w regionie EMEA.

Czemu w ogóle powinno nas to obchodzić?

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, dzięki którym taki twór jak Spider’s Web może rozwinąć skrzydła. Nasze społeczeństwo się cyfryzuje, a to oznacza, że zarówno wielkie korporacje, jak i małe firmy muszą przejść przez tak zwaną cyfrową transformację. W centrum uwagi znajdują się aplikacje, na których bazuje wiele nowoczesnych firm. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym organizacje mogą optymalizować swoje działania, ponosić mniejsze koszty operacyjne i zwiększać bezpieczeństwo swoich danych.

Cyfrowa transformacja to również konieczność rozumienia tego, jak obcować z klientem i odpowiadać na jego potrzeby, jak dostosowywać swoje usługi do jego wymagań. Chcesz nadążać za aktualnymi trendami obserwowanymi w biznesie? Z własnego doświadczenia wiem, że na VMworld 2016 Europe znajdziesz większość, jeżeli nie wszystkie, odpowiedzi na pytania, jaki kierunek obrać, by odnieść sukces w nowej, cyfrowej rzeczywistości.

Lokowanie produktu