REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

LG G5 źle się sprzedaje, więc LG odświeży model G4. Wiemy o nim już całkiem sporo

Wygląda na to, że LG niebawem wprowadzi bardzo ciekawy smartfon o nazwie kodowej LG K600. Jest on na tyle interesujący, że być może podbije średnią półkę cenową. Urządzenie to ma garściami czerpać z modelu LG G4, być wyposażone w czytnik papilarny i kosztować tylko 1400 zł.

17.06.2016
11:58
LG K600 to odświeżona wersja LG G4. Ma kosztować zaledwie 1400 zł
REKLAMA
101 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tak naprawdę w powyższym wstępie przekazaliśmy wszystkie kluczowe informacje, jakie wiemy na temat tego urządzenia. Z własnych źródeł dowiedzieliśmy się też, że na rynek trafi ono w sierpniu lub we wrześniu i będzie kosztować w sklepach około 1400 zł. Cena ta plasuje je jako konkurenta modeli takich jak Samsung Galaxy A9 oraz Huawei P9 Lite. W porównaniu do wyżej wymienionych modeli prezentuje się naprawdę interesująco i ma szansę zdobyć serca wielu użytkowników.

Ma to być po prostu nowa wersja LG G4. Przynajmniej z grubsza.

Dowiedziałem się, że nadchodzący model o nazwie wewnętrznej “Super Junior” i nazwie kodowej LG K600 ma być pod względem sprzętowy niemal dokładną kopią modelu LG G4. Oznacza to, że zostanie on wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Quantum Display o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM i 32 GB rozszerzalnej pamięci flash. Kompletną specyfikację tego modelu znajdziecie w mojej recenzji LG G4, którą pisałem ponad rok temu.

Warto też zwrócić uwagę na wyjątkowo dobry aparat, który cechuje się bardzo dobrą jasnością obiektywu. Dzięki temu potrafi robić naprawdę ładne zdjęcia nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. O klasie tego aparatu może świadczyć fakt, że LG zdecydowało się go nie poprawiać i ponownie zastosowało go w modelu LG G5. Jedyną dużą innowacją fotograficzną względem poprzedniego modelu jest wprowadzenie dodatkowego aparatu szerokokątnego, który doskonale sprawdza się w w zdjęciach krajobrazowych.

Pod pewnym względem LG K600 ma być nawet lepszy od swojego pierwowzoru. Zgodnie z obecnymi trendami zostanie bowiem wyposażony w czytnik linii papilarnych. Wielką niewiadomą pozostaje obudowa urządzenia. Podejrzewam, że bardziej będzie ona wpasowywać się stylistykę serii LG G5 niż LG G4. Koreański producent nie ma bowiem żadnego interesu w tym, by promować w ten sposób zeszłoroczną linię smartfonów. Więcej na temat wyglądu urządzeń dowiemy się zapewne w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Według naszego informatora LG K600 ma być odpowiedzią na zbyt słabą sprzedaż modelu LG G5.

REKLAMA

Podobno nie jest ona tak dobra jak LG się spodziewało, więc Koreańczycy próbują zdobyć rynek za pomocą tańszych modeli. Niezależnie, czy podana przyczyna powstania nowego modelu jest prawdziwa, czy też nie, pojawienie się tego smartfonu to dobra wiadomość dla klientów, którzy otrzymają bardzo dobre urządzenie z wyższej półki kosztujące zaledwie 1400 zł na wolnym rynku, co szybko przełoży się na realną cenę w okolicach 1000 zł.

Podane wyżej informacje są oczywiście nieoficjalne, ale zapewniamy, że pochodzą z dobrego źródła, które kilka miesięcy temu poinformowało nas o wszystkich nowościach w smartfonie LG G5, o których wtedy również napisaliśmy jako pierwsi na świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA