REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Mamy potwierdzenie, że LG G5 będzie modułowym smartfonem. Poznaliśmy funkcje dwóch wymiennych elementów

Większość tegorocznych flagowych smartfonów będzie zbliżona do siebie pod względem specyfikacji technicznej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że producenci szukają nowych sposobów na zainteresowanie swoich klientów. Przykładem tego jest LG, które tworząc model LG G5 zdecydowało się wykorzystać zainteresowanie modułowymi smartfonami.

10.02.2016
17:04
LG G5 będzie modułowym smartfonem - mamy potwierdzenie
REKLAMA
180 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie oznacza to jednak, że LG G5 będzie smartfonem modułowym w tym samym stopniu co zapowiadane od dawna smartfony i tablety Project Ara tworzone przez Google. Jak dowiedział się ze swoich źródeł Spider's Web, najnowszy smartfon LG pozwoli na wymianę tylko jednego modułu, dzięki któremu dopasujemy smartfon do naszych potrzeb.

Modułem tym będzie wymienna część LG G5, która jakiś czas temu pojawiła się w przeciekach opisujących ten smartfon. Wszyscy byli wówczas przekonani, że jest to rozwiązanie wyłącznie estetyczne, dzięki któremu smartfon zachowa wygląd jednej bryły, jednocześnie pozwalając na wymianę akumulatora. Teraz okazuje się, że jego znaczenie jest o wiele większe.

LG-G5-moduly

Wiemy, że południowokoreańska firma będzie oferować wiele różnych modułów, które będzie można dokupić do smartfonu. Trzeba przyznać, że to dobry sposób na zarobek. Najpierw trzeba będzie kupić stosunkowo drogi sprzęt, a później dopłacić do niego jeszcze kilkaset złotych, by rozszerzyć go o dodatkowe możliwości. Aż dziwne jest, że na ten pomysł nie wpadł wcześniej Apple.

Niestety nie mamy listy wszystkich modułów dla LG G5. Znamy tylko dwa z nich.

Jeden będzie zawierał lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), dzięki czemu smartfon będzie cechował się bardzo dobrą jakością dźwięku. Moduł ten z całą pewnością spodoba się fanom dobrego brzmienia.

Drugi poznany przez nas moduł będzie przeznaczony dla amatorów fotografii i prawdopodobnie znajdą się na nim przyciski odpowiadające za zoom i spust migawki.

REKLAMA

O ewentualnym istnieniu innych modułów dowiemy się za nieco ponad tydzień, podczas oficjalnej premiery modelu LG G5. Odbędzie się ona na targach Mobile World Congress 2016 w Barcelonie, na których będzie obecna liczna reprezentacja Spider's Web.

Trzeba przyznać, że LG zdecydowało się na wdrożenie bardzo ciekawego pomysłu, który może zupełnie zmienić rynek smartfonów. Coś mi mówi jednak, że inni producenci mają swoje asy w rękawie, a konkurencja na rynku mobilnym będzie w tym roku wyjątkowo ciekawa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA