Technologie  / News

Co tu się porobiło... Oto zupełnie nowa aplikacja Instagrama

Picture of the author
136 interakcji
dołącz do dyskusji

Instagram wywoła dzisiaj w internecie burzę, ale nie ze względu na odświeżony interfejs. Ikona aplikacji zmieniła się diametralnie i to ona wywołuje wśród użytkowników skrajne reakcje.

Instagram doczekał się wreszcie długo oczekiwanego odświeżenia interfejsu. Kilka lat temu wykupiony przez Facebooka serwis wyznaczał trendy, jeśli chodzi o design aplikacji mobilnych, ale ostatnio nie przystawał już do współczesnych standardów.

Instagram zaorał swoje logo i zaprojektował je od nowa.

Nowe logo Instagramu jest kolorowe i krzykliwe i strasznie wyróżnia się teraz na moim pulpicie głównym. Pewnie po kilku dniach się do niego przyzwyczaję, tak samo jak do odmienionego ostatnio diametralnie logo Ubera.

Jak na razie Instagram po prostu bije po oczach bardziej niż charakterystyczny biały duszek na żółtym tle. Zmiana logo dotknęła nie tylko Instagram, ale też wszystkie inne siostrzane aplikacje dla serwisu rozwijanego przez Facebooka.

Jestem pewien, że wywoła to na dwa dni ogromne kontrowersje, a potem wszyscy przejdą z tym do porządku dziennego.

Aplikacje takie jak Boomerang, Hyperlapse i Layout również się doczekały logo, które nawiązują stylistyką do odświeżonego Instagramu, ale tam to była główna zmiana. W przypadku głównej aplikacji ważniejsze od ikonki są zmiany w środku.

Nowy Instagram utrzymany jest w biało-szarej stylistyce, która przypomina aplikacje Apple'a. Białe tło znajduje się dookoła zdjęć i przycisków utrzymanych w podobnym układzie do poprzedniej wersji. Szary są górny i dolny pasek nawigacyjny, a zmiany dotknęły wszystkie ekrany.

[gallery ids="495572,495564,495563"]

Instagram w pierwszej kolejności wypuścił aktualizację na iPhone'a, a w następnej nowa wersja pojawi się na Androidzie.

Szkoda, że Facebook rozwijając Instagram przykłada wagę wyłącznie do wersji na iPhone’a i smartfony z Androidem. Na iPadową edycję aplikacji użytkownicy czekają już od lat, a nadal tablety Apple’a wyświetlają wyłącznie… rozciągniętą aplikację z iPhone’a 4s.

Równie szkoda, że użytkownicy Windows 10 Mobile mogli cieszyć się wydaną niedawno i spójną wizualnie z edycjami na Androida i iOS aplikacją Instagramu tylko przez krótki czas. Instagram na platformę Microsoftu bazuje na starszej wersji z iOS-a i nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się aktualizacja.

A edycji na iPada jak nie było, tak nie ma!

A Instagram na iPada nadal wygląda tak...

Aktualizacja #1: w sklepie Google Play jest już dostępna nowa wersją aplikacji Instagram dla Androida. Można aktualizować.

Aktualizacja #2: nowy Instagram jest też dostępny dla Windows 10 Mobile.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst