REKLAMA

Facebook, Messenger i Instagram w końcu na Windows 10!

Kompromitujących opóźnień było sporo, ale w końcu znikają powody do żartów. Możemy się pozbyć aplikacji pisanych na starsze wersje systemów Microsoftu, oficjalne aplikacje dedykowane Windows 10 właśnie trafiają do Sklepu Windows.

28.04.2016 13.22
Facebook, Messenger i Instagram w końcu na Windows 10!
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft właśnie oficjalnie zaprezentował aplikacje Facebook, Instagram i Messenger w wersjach dedykowanych dla systemu Windows 10. Czemu jest to takie istotne? Cóż, aplikacje Facebooka na systemach Microsoftu były w dość kiepskim stanie. Konsole do gier z Windows 10 w ogóle nie miały do nich dostępu, telefony dysponowały wybrakowanym Messengerem pisanym jeszcze dla Windows Phone, Instagramem w wersji beta oraz napisanym przez Microsoft dość przeciętnej jakości klientem Facebooka, zaś komputery osobiste i tablety miały do dyspozycji wyłącznie aplikację do Facebooka pamiętającą jeszcze czasy Windows 8.1. To właśnie się zmienia.

Facebook, Messenger i Instagram właśnie pojawiają się w Sklepie Windows w wersjach dedykowanych najnowszemu systemowi Microsoftu. Nie wszyscy jeszcze mają do nich dostęp (w tym ja), jednak w przeciągu kilku najbliższych godzin powinny one dotrzeć do wszystkich. Na początku pojawią się wersje na komputery PC i tablety, dla reszty rodzajów urządzeń mają być widoczne ciut później. Aplikacje będą wykorzystywać możliwości API, jakie zapewnia Windows 10 oraz unikalne elementy tego systemu, jak chociażby aktywne kafelki.

REKLAMA

Aplikacja Facebook, rzecz jasna, obsługuje reakcje, naklejki i integruje się z Centrum Akcji, tak jak zresztą reszta aplikacji. Niestety, jeszcze nie mogę ich przetestować, więc na razie ode mnie tyle teorii. Na deser: galeria zrzutów ekranowych przygotowana przez Microsoft:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA